fbpx

Polecamy

Andrzej Pruś, Marcin Perz, teraz Marcin Piętak. Kto zostanie prezesem ROT?

Andrzej Pruś, Marcin Perz, teraz Marcin Piętak. Kto zostanie prezesem ROT? Andrzej Pruś, Marcin Perz, teraz Marcin Piętak. Kto zostanie prezesem ROT?

Jednak nie Marcin Perz, a Marcin Piętak ze Skarżyska-Kamiennej najprawdopodobniej zostanie prezesem Regionalnej Organizacji Turystycznej. Już został oficjalnym delegatem marszałka województwa Andrzeja Bętkowskiego na walne zgromadzenie członków ROT.

Jeszcze we wtorek Gazeta Wyborcza informowała, że nowym delegatem, a w następstwie prezesem będzie Marcin Perz, prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Starachowicach. Tę kandydaturę mocno popierał szef PiS w regionie Krzysztof Lipiec.

W środę podano oficjalną informację o wybraniu na delegata marszałka do ROT Marcina Piętaka. Decyzją podjął zarząd województwa.

- Dowiedziałem się dzisiaj, że od zarządu dostałem rekomendację, teraz na walnym zgromadzeniu będzie głosowanie. Jeśli moja kandydatura uzyska większość, będę bardzo rad – mówi sam zainteresowany.

Marcin Piętak obecnie jest specjalistą do spraw rozwoju rynku regionalnego w Banku Gospodarstwa Krajowego, ale mówi się, że ma objąć funkcję dyrektora gabinetu marszałka. W minionej kadencji samorządowej był radnym miejskim w Skarżysku-Kamiennej, w swoim CV ma też stanowisko dyrektora biura poselskiego Andrzeja Bętkowskiego oraz asystenta wojewody. W ostatnich wyborach walczył o mandat radnego sejmiku.


reklama


Z końcem kwietnia walne zgromadzenie powołało na funkcję prezesa Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego Andrzeja Prusia, przewodniczącego sejmiku. Zastąpił on na tym stanowisku Jacka Kowalczyka. Na krótko, bo dzień później Pruś złożył rezygnację.

Jak stwierdził, niedługo po wyborze zaczął analizować dokumenty i gdyby pełnił powierzoną mu funkcję, doszłoby do kolizji prawnej, bo radny województwa nie może prowadzić działalności, która korzysta z majątku województwa.

Decyzja o powołaniu Prusia na prezesa ma mieć dalsze konsekwencje. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, przewodniczący sejmiku może wkrótce stracić mandat.

ROT jest organizacją skupiającą kilkadziesiąt podmiotów, m.in. samorządy, stowarzyszenia czy gospodarstwa agroturystyczne. W zakres jej działań wchodzi m.in. promocja województwa świętokrzyskiego.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media