fbpx

Polecamy

Sukcesy sportowe uczniów ze Szkoły Podstawowej w Adamowie (zdjęcia)

W czasach, gdy popularny staje się siedzący tryb życia, jest bardzo ważne dbać o rozwój i sprawność fizyczną dzieci i młodzieży, a także zachęcać ich, aby uczestniczyli w zawodach sportowych, gdzie mogą sprawdzić swoje umiejętności, nauczyć się jak przeżywać zarówno sukces jaki porażkę oraz przestrzegać zasad fair play.

11 maja uczniowie klas VII – VIII ze Szkoły Podstawowej w Adamowie przygotowani przez nauczycieli wychowania fizycznego: Edytę Chodzyńską i Huberta Stachurę wzięli udział w Gminnych Indywidualnych Zawodach Lekkoatletycznych, gdzie udowodnili swoją wspaniała formę wielokrotnie stając na podium. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce w biegu na 300 m zdobyła Roksana Łodej, a w pchnięciu kulą Amelia Żaczek. Miejsce II w rzucie piłeczką palantową zajęła Anita Mirgos. W skoku w dal III miejsce przypadło Dominice Walkiewicz. Sztafeta dziewcząt 4 x 100 m w składzie: Dominika Walkiewicz, Roksana Łodej, Amelia Żaczek i Marta Kumek również zajęła III miejsce.

W kategorii chłopców pierwsze miejsca zajęli: w biegu na 100 m Maciej Wójcik, w biegu na 300 m Igor Stachowicz, w biegu na 1000 m Mikołaj Pawłoś. Sztafeta chłopców 4 x 100 m w składzie: Mikołaj Pawłoś, Maciej Wójck, Jakub Kępa, Adrian Cholewiński również zajęła I miejsce. W kategorii pchnięcie kulą II miejsce zajął Adrian Cholewiński, w skoku w dal, Maciej Wójcik, a w rzucie piłeczką palantową Jakub Kępa.

Na szkolnym apelu, pani dyrektor, Teresa Szymczak pogratulowała zwycięzcom i ich opiekunom przy zgodnym aplauzie całej szkolnej społeczności, która na pewno będzie wzorować się na swoich starszych koleżankach i kolegach.