fbpx

Polecamy

Spotkanie w sprawie powołania grupy zakupowej energii elektrycznej (zdjęcia)

W dniu 8 maja 2019 r. o godz. 12:00 w Siedzibie Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbyło się spotkanie robocze w sprawie powołania grupy zakupowej energii elektrycznej. Inicjatorem spotkania był Członek Zarządu Powiatu Jerzy Materek. Udział w spotkaniu wzięli samorządowcy z terenów powiatów starachowickiego, ostrowieckiego, skarżyskiego, koneckiego, kieleckiego i lipskiego.

Samorządy corocznie są zobligowane ustawowo do ogłaszania postępowań przetargowych na zakup energii elektrycznej. Ewentualne powstanie grupy zakupowej, której liderem miałoby się stać Starostwo Powiatowe w Starachowicach pozwoliłoby nie tylko na uzyskanie korzystnej ceny zakupy energii elektrycznej, ale również zwiększyłoby poziom bezpieczeństwa i stabilności tej kwoty. W trakcie spotkania Pan Jerzy Materek przedstawił szczegółową analizę modyfikacji cen oraz jej prognozowany poziom w roku 2020.

Omówiony został także harmonogram przygotowania postępowania na zakup energii elektrycznej w trybie przetargu nieograniczonego o wartości szacunkowej zamówienia powyżej 221 000 euro. Obecni samorządowcy w większości odnieśli się pozytywnie do powstania grupy zakupowej. Do dnia 22 maja zainteresowane samorządy złożą odpowiednie deklaracje przystąpienia do grupy zakupowej, a następnie rozpocznie się przygotowanie postępowania przetargowego.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media