fbpx

Polecamy

Beata Szydło z wizytą w Starachowicach (dużo zdjęć) Wyróżniony

Sala WARSZAWA w Hotelu Europa 14 maja wypełniła się po brzegi mieszkańcami powiatu starachowickiego i jego okolic, radnymi i mediami. Całe to zamieszanie spowodowało spotkanie z wicepremier Beatą Szydło, której prelekcja miała na celu przekonanie zgromadzonych uczestników do wzięcia udziału w wyborach do Europarlamentu, które zbliżają się wielkimi krokami.

Oprócz Starachowiczan w Hotelu Europa zgromadzili się również mieszkańcy wszystkich gmin powiatu, a także mieszkańcy gminy Kunów z powiatu ostrowieckiego. Na spotkaniu zebrało się również mnóstwo gości, min.: poseł Krzysztof Lipiec, senator RP Jarosław Rusiecki, wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, wicewojewoda świętokrzyski Bartłomiej Dorywalski, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, a także zastępca burmistrza miasta i gminy Kunów Dariusz Karwiński.

Spotkanie poprowadził Ryszard Gliwiński – prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. To właśnie on jako pierwszy przywitał przybyłą Beatę Szydło. Dla odwiedzającej Starachowice wicepremier zagrał folklorystyczny zespół wokalno-muzyczny „Kunowianie”.

Uczynić Polskę sercem Europy

Z racji wyborów do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się za niecałe dwa tygodnie (26 maja), podczas swojej prelekcji Beata Szydło poruszyła tematy szczególnie w jej ocenie ważne dla Polski i Europy. Wielokrotnie podkreślała też wagę każdego głosu w wyborach.

Jak mówi wicepremier, w europarlamencie toczy się nieustanna walka interesów, dlatego potrzebni są ludzie, którzy reprezentując Polskę, będą walczyć przede wszystkim o interesy Polaków. Nie wszyscy polscy europarlamentarzyści wiedzą, że ich interesem jest wspieranie i reprezentowanie narodu, a nasz kraj zasługuje na reprezentację, która zawsze będzie bronić jego interesów. Potrzebni są reprezentanci, którzy potrafią podejmować wyzwania i mówić o problemach. O naszym narodzie często mówi się, że jesteśmy euro entuzjastami – cieszy nas nasza przynależność do Unii Europejskiej. Mimo tego, wybory do Parlamentu Europejskiego wciąż nie mają dużego zainteresowania w naszym kraju (w wyborach, które odbyły się w 2014 roku, udział wzięło 23,83 proc. uprawnionych Polaków). Beata Szydło stwierdziła przed obywatelami, że świadomość Polaków na temat roli Unii przekłada się na nasz udział w wyborach. Tegoroczne wybory są okazją byśmy nasz pozytywny stosunek do UE przełożyli na frekwencję wyborczą.

Europa marzeń

Beata Szydło w swoim przemówieniu do zgromadzonych w starachowickim Hotelu Europa obywateli poruszyła również temat Unii Europejskiej jako wspólnoty, która potrzebuje wielu zmian. Obywatele poprzez udział w wyborach powinni walczyć o taką Europę, którą wyobrażaliśmy sobie przed przystąpieniem do tej wspólnoty. Dziś nie wszystko jest tak, jak chcieli tego ojcowie założyciele. Unia powinna być bezpieczna, sprawiedliwa i budowana na wartościach. Tymczasem wiele osób dąży do wprowadzenia podziałów. Różne kraje otrzymują z pozoru takie same produkty, jednak o różnej jakości w zależności od państwa. Ponadto, nie wszyscy producenci mają takie same szanse na europejskim rynku. W Europie powinno się kłaść większy nacisk na równość między jej członkami.

Pójście do wyborów dla dobra Polski

W swoim przemówieniu wicepremier Beata Szydło wspomniała również o sytuacji z 2015 roku, kiedy to przed wyborami parlamentarnymi wiele razy słyszała głosy „Nie ma nadziei, nic się nie zmieni”. Podobna sytuacja ma miejsce podczas wyborów do Europarlamentu – brakuje nam wiary w moc naszych głosów i pozytywnej energii, dzięki której możemy sprawić, że niemożliwe jest możliwe.

Poprzez udział w wyborach możemy pokazać, że choć się różnimy, w fundamentalnych sprawach jesteśmy razem. Jest to obowiązek wobec naszego wspólnego domu – Polski.

- Pokażmy Europie poprzez głosy, że Polska ma silny mandat do przeprowadzania zmian, które są tak bardzo potrzebne tej wspólnocie – powtarzała wielokrotnie podczas spotkania Beata Szydło.

Jak takie słowa wpłyną na Polaków? To pokażą nadchodzące wybory.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media