fbpx

Polecamy

Za nami XX Jarmark u Starzecha. Na scenie Sarsa oraz IRA (zdjęcia)

1 czerwca mieszkańcy miasta, powiatu oraz okolicznych gmin tłumnie przybyli do Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach gdzie obył się XX Jubileuszowy Jarmark u Starzecha, połączony w tym roku z gminną imprezą - Dniem Dziecka z PKC GROUP na wesoło. Świętowano również X-lecie firmy PKC GROUP Poland.

Impreza rozpoczęła się o godz. 16.00. Na scenie wystąpili przedstawiciele wszystkich pięciu gmin w naszym powiecie, którzy zaprezentowali swój dorobek artystyczny. Dla najmłodszych przewidziano bezpłatną strefę zabaw dostępną w trakcie trwania całej imprezy, animacje zabawy oraz konkursy. W końcu to Dzień Dziecka…

Niewątpliwą atrakcją był Turniej Gmin czyli zawody z udziałem drużyn reprezentujących poszczególne Gminy w naszym powiecie który w tym roku wygrał Mirzec zdobywając pamiątkową przejściową statuetkę oraz czek na 2000 zł.

Mieszkańcy mogli obejrzeć również pokazy hutnicze. Świętokrzyskie Stowarzyszenie Dziedzictwa Przemysłowego przygotowali pokaz wytopu żeliwa w starożytnej dymarce. Na jarmarku pojawił się Rick Batten – artysta – odlewnik z USA, który wspólnie ze studentami z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie przeprowadzi pokaz odlewnictwa artystycznego.

Ponadto, przygotowano kiermasz rzemiosła, o który zadbał Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Stykowie wspólnie z muzeum. Rękodzielnicy z całego regionu zaprezentowali swoje prace. Na pięciu stoiskach, przygotowanych przez przedstawicieli pięciu gmin w naszym powiecie można było skosztować specjałów z naszego regionu.

O godz. 20:15. na scenie pojawiła się SARSA, godzinę po niej symbolicznie odpalono wielki piec, zaraz po tym wystąpił kultowy zespół IRA. Imprezę zwieńczył pokaz laserowy. Wstęp na imprezę był wolny!

Organizatorami wydarzenia byli są Starosta Starachowicki Piotr Babicki, Prezydent Starachowic Marek Materek, Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura „Ekomuzeum”, Starachowickie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz PKC GROUP Poland.

powiat / wł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media