fbpx

Polecamy

Chłopcy z Chybic na podium w Mistrzostwach Województwa w czwórboju lekkoatletycznym

Chłopcy z Chybic na podium w Mistrzostwach Województwa w czwórboju lekkoatletycznym (zdjęcia) Chłopcy z Chybic na podium w Mistrzostwach Województwa w czwórboju lekkoatletycznym (zdjęcia)

29 maja na stadionie w Strawczynie odbyły się Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w czwórboju lekkoatletycznym chłopców w ramach Świętokrzyskich Igrzysk Dzieci.

Świetnie spisała się drużyna z PSP w Chybicach zajmując III miejsce i zdobywając brązowe medale. Czwórbój lekkoatletyczny to bardzo wymagająca dyscyplina składająca się z czterech konkurencji: skoku w dal, rzucie piłeczką palantową, biegu na 60 i na 1000 metrów.

Młodzi zawodnicy musieli się więc wykazać dużą wszechstronnością wymagającą przygotowania siłowego, szybkościowego i wytrzymałościowego. W klasyfikacji indywidualnej Patryk Pożoga uzyskał trzeci wynik punktowy i również zdobył brązowy medal indywidualnie. Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:

1. SP Łopuszno 870 pkt

2. SP Busko Zdrój nr 1 768 pkt

3. SP Chybice 760 pkt

4. SP Połaniec 749 pkt

5. SP Czajków 691 pkt

6. SP Szerzawy 570 pkt

Szkołę w Chybicach reprezentowali: Patryk Pożoga, Tomasz Sieniek, Piotr Domański, Dyk Antoni, Karol Lasek, Michał Gulba i Aleksander Włodarczyk. Opiekunem był Krzysztof Tutka.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media