fbpx

Polecamy

Uczcili 30. rocznicę wyborów z 4 czerwca 1989 r. (zdjęcia, wideo)

We wtorek, 4 czerwca br. w sali Olimpia starachowickiego Urzędu Miasta odbyła się uroczysta sesja z okazji 30 rocznicy wyborów z dnia 4 czerwca 1989 roku. Uroczyste obrady odbyły się z udziałem gości m.in. samorządowców z gmin powiatu starachowickiego.

Data 4 czerwca 1989 roku weszła do historycznego kalendarza najważniejszych wydarzeń w naszym kraju. Tych wydarzeń, które całkowicie zmieniły życie Polaków – oznaczała pierwsze w powojennej Polsce częściowo wolne wybory do Sejmu i całkowicie wolne do Senatu. Otwierały one drogę do odzyskania przez Polskę pełnej suwerenności. Wydarzenia te odsunęły komunistów od władzy sprawowanej niepodzielnie przez ponad 40 lat.

Z okazji 30 - rocznicy tego wydarzenia w Starachowicach odbyła się uroczysta sesja rady miasta i rady powiatu z udziałem samorządowców z okolicznych gmin, parlamentarzystów, historyków, członków byłego Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” z miasta Starachowice i lokalnego Stowarzyszenie „Wolni i Solidarni 1980-1989”.

Uroczyste przemówienie wygłosił przewodniczący Rady Miejskiej w Starachowicach Michał Waledznik. Następnie Ksiądz dziekan Marek Bartosiński, proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach poprowadził modlitwę za zmarłych działaczy Komitetu. Swoje przemówienia wygłosili również dr Ryszard Śmietanka-Kruszelnicki z kieleckiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej, Paweł Perchel, prezes Stowarzyszenia „Wolni i Solidarni 1980-1989” oraz Edward Dudek, przewodniczący byłego starachowickiego Komitetu Obywatelskiego „Solidarność”.

Na zakończenie zgromadzeni samorządowcy przyjęli rezolucję, odczytaną przez Izabelę Wronę, wiceprzewodniczącą Rady Powiatu w Starachowicach, przyjętą przez radnych Rady Powiatu w Starachowicach i Rady Miejskiej w Starachowicach.

um / fb/piotrbabicki / wł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media