fbpx

Polecamy

Nowy – stary dyrektor Muzeum (zdjęcia)

Zarząd Powiatu w Starachowicach powołał Pawła Kołodziejskiego na stanowisko dyrektora Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach. Będzie on kierował placówką przez najbliższe 5 lat.

Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach ma już nowego dyrektora. Decyzją Zarządu Powiatu w Starachowicach został nim Paweł Kołodziejski, który już wcześniej kierował powiatową placówką. Swoją pracę w muzeum rozpoczął w 2006 r., początkowo jako wolontariusz, a następnie asystent i adiunkt muzealny. Od stycznia do maja 2013r. pełnił obowiązki dyrektora, a potem  przez 5 lat był jego dyrektorem. Teraz ponownie obejmie te obowiązki, o czym poinformowali na konferencji starosta Piotr Babicki, wicestarosta Dariusz Dąbrowski i członek zarządu powiatu Jerzy Materek.

W związku z tym, że Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach stwierdził nieważność  uchwały poprzedniego Zarządu Powiatu z dnia 21 sierpnia 2108r. w sprawie powołania na dyrektora muzeum Pana Tomasza Kordeusza, rozwiązano z nim stosunek pracy za wypowiedzeniem w dniu 21 marca 2019r. Tym samym konieczne stało się ogłoszenie nowego konkursu, co nastąpiło w drodze uchwały Zarządu Powiatu nr 44/2019 z dnia 21 marca 2019r.

W skład komisji konkursowej, która miała wyłonić nowego dyrektora weszli: wicestarosta Dariusz Dąbrowski (przewodniczący), Członkowie Zarządu Powiatu: Robert Sowula (wiceprzewodniczący)i Ryszard Nowak, przedstawiciele Rady Muzeum: Marek Golonka oraz Cezary Berak, a także Andrzej Przygoda- kierownik Zespołu ds. Kultury i Promocji Powiatu. Na konkurs wpłynęła tylko jedna oferta, Pana Pawła Kołodziejskiego. Została ona rozpatrzona pod względem formalnym, następnie odbyło się przesłuchanie kandydata. Komisja przekazała Zarządowi Powiatu komplet protokołów i innych dokumentów związanych z postępowaniem konkursowym, rekomendując Pawła Kołodziejskiego na stanowisko dyrektora Muzeum Pana Pawła Kołodziejskiego. 4 czerwca br. Zarząd Powiatu w Starachowicach powołał go oficjalnie na dyrektora placówki.

Starosta Piotr Babicki podziękował za pracę dotychczasowemu dyrektorowi, Tomaszowi Kordeuszowi, natomiast nowemu, życzył powodzenia  w realizacji planów i jak najlepszym kierowaniu placówką.

Źródło: Powiat starachowicki

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media