fbpx

Polecamy

Ruszyła termomodernizacja szpitala

Ruszyła termomodernizacja szpitala Ruszyła termomodernizacja szpitala

Ocieplenie ścian i stropodachów oraz wymiana ponad 1400 okien to główne elementy największej inwestycji realizowanej w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach wartej niemal 10 mln. zł.

Rusztowania ustawione przy ścianach budynku, materiały ociepleniowe złożone na terenie Szpitala i pracownicy budowlani wykonujący swoje zadania to widok, do którego powinniśmy się przyzwyczaić. Radomska firma ARBUD rozpoczęła prace termomodernizacyjne, których pierwszy etap potrwa do połowy listopada br. Obecnie prowadzone są prace ociepleniowe bloku D, w którym mieszczą się poradnie specjalistyczne oraz administracja Szpitala. Pod nadzorem ornitologicznym dokonywana jest także wymiana stolarki okiennej.

Przypomnijmy, że zakres prac obejmuje ocieplenie podziemnych i nadziemnych części ścian zewnętrznych piwnic, cokołu budynku i kondygnacji nadziemnych o łącznej powierzchni 17 019,75 m2, ocieplenie stropodachu o powierzchni o łącznej powierzchni 7849,74 m2 oraz wymianę stolarki okiennej w liczbie 1443 szt. Ze względu na ogrom zaplanowanych prac inwestycja jest realizowana etapami. W bieżącym roku ocieplone zostaną budynki B i D, w których mieszczą się pracownie diagnostyczno-zabiegowe, poradnie specjalistyczne i administracja oraz łącznik pomiędzy nimi. Z kolei w 2020 roku prace termomodernizacyjne obejmą budynki A i C, w których funkcjonują oddziały szpitalne, SOR, trakt porodowy i Stacja Dializ oraz łącznik.

Wartość zadania wyceniona została na kwotę niespełna 10 mln. zł., z czego ponad 6,5 mln zł pokryje dofinansowanie z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska – odpowiednio w kwotach 5 812 856,72 zł i 792 662,28 zł.

Źródło: PZOZ w Starachowicach

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media