fbpx

Polecamy

W starachowickiej fabryce MAN ruszyła seryjna produkcja nowego Lwa (zdjęcia, wideo)

23 maja, w zakładzie MAN Bus Starachowice, wystartowała seryjna produkcja nowej generacji autobusów miejskich MAN Lion`s City poinformował serwis infobus.pl.

Jak informują starachowiccy związkowcy - w chwili obecnej fabryka produkuje dziennie 1 lub 2 autobusy z nowej generacji. Planowo - we wrześniu br. - nowa seria przejmie połowę produkcji, czyli co drugi pojazd opuszczający bramy polskiego zakładu MAN Bus będzie reprezentował nową generację lwa. Pod koniec 2019 roku fabryka ma już produkować około 80% nowych Lion`s City. Z okazji rozpoczęcia produkcji autobusów nowej generacji wszyscy pracownicy firmy otrzymali białe koszulki z okolicznościowym logo.

Przypomnijmy, że zgodnie wcześniejszymi zapowiedziami koncernu, seryjna nowej generacji MAN miała ruszyć w sierpniu 2018, czyli cały ten proces został przesunięty o rok.

Nowy standard

Można powiedzieć, że nowy miejski lew wyznacza nowe standardy pod wieloma względami. Najnowsza generacja opracowana została całkowicie od zera i widać tutaj wyraźny nacisk na wydajność, komfort i ergonomię. Do tego mamy nową stylistykę, która nawiązuje do wcześniej wprowadzonego na rynek autokaru Lion`s Coach.

Nowinki techniczne to nowy, 9-litrowy silnik D15 o zakresie mocy od 280 do 360 KM, który w połączeniu z opcjonalnym układem hybrydowym MAN zmniejsza zużycie paliwa nawet o 16 procent. Zgodnie z zasadą downsizingu jednostka ta będzie stosowana w zarówno w wersji MIDI - Lion`s City M, jak i `s City, a nawet Lion`s City G. Docelowo - w II etapie - wyposażone zostaną w nią także pojazdy międzymiastowe. Oprócz jednostki napędowej na tak świetny wynik wpłynęła też redukcja masy pojazdy (w wersji 12-metrowej o ok. 1,1 t) oraz wykonanie głównych reflektorów i świateł tylnych w technologii LED. Do tego dochodzi niezależne zawieszenie przedniej soi i nowa technologia amortyzatorów. Wnętrze nowego Lion`s City zyskało bardziej przestronny wygląd dzięki m.in. nowym uchwytom i poręczom oraz nowym kolorom i wykończeniom. Do tego dochodzi większa ergonomia i bezpieczeństwo na stanowisku kierowcy. Tyle w skrócie, a teraz detale.

Lwi design

Z zewnątrz nowy autobus miejski MAN Lion`s City posiada szereg przyciągających wzrok elementów, w tym charakterystyczne reflektory (z pasem LED, który działają też jako światła do jazdy dziennej) oraz typowy czarny przedni panel MAN z chromowanymi wykończeniami, a także duże boczne okna. Nadają one pojazdowi nie tylko bardziej dynamicznego charakteru. Także tył pojazdu jest bardzo charakterystyczny i jednocześnie to kolejny element łączący autobus MAN Lion's City z autokarem MAN Lion's Coach. Jak to wszystko razem wygląda i jakie są różnice z poprzednią generacją - zobaczcie sami na filmie:

Czytaj więcej: http://infobus.pl/mab-bus-starachowice-z-produkcja-seryjna-nowego-lwa-_more_115271.html

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media