fbpx

Polecamy

Młodzież z OSiW OHP na festiwalu Watch Docs (zdjęcia)

W bieżącym tygodniu w Starachowicach, w Muzeum Przyrody i Techniki,  odbywa się niecodzienne wydarzenie – Festiwal Watch Docs. Jest to jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka, na której wyświetlane są filmy dokumentalne, traktujące o  ważnych sprawach społecznych.

Festiwal znany jest z tego, że zaangażowanie na rzecz praw człowieka łączy ze sztuką X Muzy. Wydarzeniu towarzyszą dyskusje z udziałem ekspertów, obrońców praw człowieka, publicystów, filmowców, a także miłośników filmu. Młodzi wychowankowie OSiW OHP również zapragnęli wziąć udział w festiwalu, toteż 4 czerwca, wraz z wychowawcami wybrali się do Muzeum, gdzie uczestniczyli w wernisażu wystawy „Mały i duży”, obejrzeli filmy dokumentalne-„ Anubumin” oraz „Punkt krytyczny. Energia OdNowa.”

Młodzieży podobała się nieszablonowa forma festiwalu, różnorodność tematyczna filmów, atmosfera i oczywiście – niesamowite miejsce, jakim jest nasze Muzeum. Chętnie dyskutowali o obejrzanych filmach i poruszanych w nich problemach. Wyjście to było okazją do integracji, socjalizacji i otwarcia na nowe zagadnienia.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media