fbpx

Polecamy

"Siódemka" Ziemowita Szczerka w starachowickiej Hali Lejniczej (zdjęcia)

„Siódemka” Ziemowita Szczerka to ostatnia sztuka w reżyserii Piotra Bikonta. Monodram opowiada o podróży przez Polskę zakończonej katastrofą samochodową. Zarówno fabuła adaptacji jak i okoliczności jej powstania tworzą niezwykle interesujący, choć tragiczny kontekst.

Reżyser zginął na miejscu po tym jak w samochód, którym jechał z żoną, uderzył tir. 7 czerwca sztukę można było zobaczyć w Hali Lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach w ramach czwartego dnia 17. Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS „Prawa człowieka w filmie”.

Bikont nie dokończył swojej sztuki, ale na plakacie pojawia się jako reżyser. Aktorka Joanna Fidler – Sierzputowska znalazła się na afiszu jako asystent reżysera – od początku pracowała nad tekstem z Pawłem Pabisiakiem: aktorem, który zadziwia w sztuce plastycznością swojej gry.

Do efektowności spektaklu przyczyniła się również muzyka grana na żywo na gitarze elektrycznej przez Przemysława Gregera oraz dopełniające nastroju widowiska światło, dźwięk i wizualizacje, za które odpowiedzialny był Kornel Luczek. Po obejrzeniu monodramu zorganizowano spotkanie z twórcami sztuki.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media