fbpx

Polecamy

Nie pal przy mnie, proszę! (zdjęcia)

W PSP w Godowie, został zrealizowany program edukacji antynikotynowej -„Nie pal przy mnie proszę”, który adresowany był do uczniów klas młodszych oraz ich rodziców. Jego celem było zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu.

W ramach programu zostały przeprowadzone zajęcia warsztatowe z wykorzystaniem scenariuszy dostępnych w programie edukacji antytytoniowych dla klas I-III szkół podstawowych „Nie pal przy mnie proszę”. Tematykę programu przeprowadzono w ciągu pięciu zajęć warsztatowych o następujących tytułach:

1) Co to jest zdrowie?

2) Od czego zależy nasze zdrowie?

3) Co i dlaczego szkodzi zdrowiu?

4) Co robić, gdy moje życie jest zagrożone?

5) Nie pal przy mnie proszę!

Na zajęciach warsztatowych zostały zastosowane metody aktywizujące, np.: burza mózgów, „narysuj i napisz”-diagnoza wiedzy, ćwiczenia oddechowe, wierszyk- postać wiewiórki Wiki, krzyżówka, układanka o wiewiórce, znaczki „Nie pal przy mnie proszę”, wizualizacja i drama.

Dzieci pracowały w grupach, bardzo aktywnie. Zajęcia cieszyły się dużym zaangażowaniem ze strony dzieci, które chętnie wykonywały polecenia i zadania. Uwieńczeniem działań było przygotowanie przedstawienia „Papieros to nie to”.

Dzieci z klasy 0 realizując program ,,Czyste powietrze” również przedstawiły scenkę o czystym powietrzu. Z kolei starsze klasy zaprezentowały transparenty i plakaty przestrzegające przed paleniem papierosów, wdychaniem szkodliwego dymu papierosowego oraz spalaniem śmieci.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media