fbpx

Polecamy

Muzeum pełne Sahelu (zdjęcia)

Muzeum Pamiątek Regionalnych w Jagodnem gościło w sobotni wieczór 8 czerwca 2019 r. profesora dr. hab. n. med. Mirosława Kowalskiego.

Profesor Mirosław Kowalski pochodzi ze Starachowic, gdzie ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki. Dziś jest wybitnym polskim kardiologiem, autorem ponad stu prac naukowych opublikowanych w prestiżowych pismach naukowych w Polsce i za granicą. Należy do pionierów nowoczesnych technik diagnostyki ultradźwiękowej serca. W 2016 r. otrzymał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy tytuł profesora. Od 1988 r. pracuje w Instytucie Kardiologii w Warszawie – Aninie. W Warszawie prowadzi Gabinet Lekarski „Nasze serce”.

W sobotni wieczór opowiadał przybyłym do Muzeum Pamiątek Regionalnych o swoich pasjach: największej z nich - muzyce (pan profesor ukończył szkołę muzyczną i na co dzień gra na pianinie; w Jagodnem przed spotkaniem zagrał kilka znanych dzieł muzyki klasycznej i rozrywkowej) oraz sztuce, podróżach i fotografii, ilustrując barwną opowieść zdjęciami z podróży po Afryce, która stała się inspiracją do napisania znakomitej książki „Szkatułka pełna Sahelu. Subsaharyjska ballada”. Można ją było nabyć po spotkaniu i otrzymać autograf.

Na spotkanie do Jagodnego prof. Mirosław Kowalski przybył w towarzystwie żony Anny, synka Mateusza, rodziców Eulalii i Józefa Kowalskich. W spotkaniu uczestniczyli: szefowa komisji kultury Rady Gminy w Mircu Anna Kawalec, radna Jagodnego Teresa Sieczka, pacjenci profesora, mieszkańcy gminy Mirzec i Starachowic.

Organizatorzy piętnastego sezonu „Spotkań z Niezwykłymi Ludźmi” serdecznie dziękują wszystkim, którzy zechcieli gościć na przestrzeni minionego roku w Muzeum Pamiątek Regionalnych w Jagodnem. Podziękowania składają także wójtowi Mirosławowi Sewerynowi za patronat honorowy, zaś Tygodnikowi Starachowickiemu, Echu Dnia, Portalowi Informacji Kulturalnej i WDK w Kielcach, TV Starachowice, Radiu Kielce za patronat medialny, a Teresie Łukomskiej i Annie Rymarczyk za fotorelacje.

Źródło: Gmina Mirzec

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media