fbpx

Polecamy

Są pieniądze na Otwartą Strefę Aktywności w Ostrożance

Są pieniądze na Otwartą Strefę Aktywności w Ostrożance Są pieniądze na Otwartą Strefę Aktywności w Ostrożance

Pierwsza Otwarta Strefa Aktywności powstanie w gminie Mirzec. OSA zostanie urządzona w sołectwie Ostrożanka, tuż obok strażnicy OSP.

Gmina Mirzec otrzymała 24 900 złotych dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę Otwartej Strefy Aktywności w Ostrożance. Całkowita kwota wydatków przewidziana na realizację tego przedsięwzięcia wynosi  49 918 złotych. Wysokość ministerialnego dofinansowania stanowi nie więcej niż 49,9% kosztów budowy Otwartej Strefy Aktywności.


reklama


W ramach zadania planuje się urządzenie na gminnej działce przyległej do budynku Ochotniczej Straży Pożarnej (od strony kaplicy) siłowni zewnętrznej, w skład której wejdzie sześć urządzeń: orbit rek, wahadło, wioślarz, prasa nożna, prasa ręczna oraz motyl/wyciąg górny. W planach jest także ustawienie dwóch stolików do gry w szachy, ustawienie ławek i koszy na śmieci, stojaka na rowery oraz tablicy informacyjnej. Dodatkowo teren wokół Otwartej Strefy Aktywności ma zostać estetycznie zagospodarowany. Planowane są nasadzenia krzewów oraz obsianie terenu trawą.

Zadanie będzie realizowane w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym OSA Edycja 2019. Budowa Otwartej Strefy Aktywności w Ostrożance ma zakończyć się do 15 października 2019 roku.

Źródło: Gmina Mirzec

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media