fbpx

Polecamy

Pierwsze nowe Lion's City pojadą ze Starachowic do Barcelony (zdjęcia)

MAN zdobył kolejne zamówienie z Barcelony, obejmujące także najnowszą generację autobusów Lion`s City z modułem EfficientHybrid. Wszystkie pojazdy zostaną wyprodukowane w fabryce MAN Bus Starachowice informuje serwis infobus.pl.

Kontrakt Metropolitan Transport of Barcelona (TMB) obejmuje: 49 szt. MAN Lion's City CNG (A21); 26 szt. MAN Lion's City G CNG (A23); 30 szt. MAN Lion's City Hybrid (nowa generacja).

MAN w Barcelonie Autobusy solo i przeguby zostaną dostarczone do Hiszpanii w tym roku. To będzie debiut dla nowej generacji autobusów Lion's City z MAN EfficientHybrid i jednocześnie kolejna dostawa pojazdów z logo lwa do TMB. Po dostarczeniu 105 pojazdów flota TMB - która obecnie liczy 1140 autobusów – w połowie będzie składała się z autobusów marki MAN, w tym około 350 hybryd. EfficientHybrid Opcjonalnie owa generację autobusów miejskich MAN z silnikami D15 można uzupełnić o moduł EfficientHybrid, który znacznie zmniejsza zużycie paliwa i emisję spalin - i to nawet o 16%. Obejmuje on funkcję start-stop, co zapewnia ciszę podczas postoju na przystankach, czy na światłach.

Sercem systemu jest generator rozrusznika wału korbowego, który przetwarza energię mechaniczną powstającą podczas hamowania w energię elektryczną. Odzyskana energia jest przechowywana w module UltraCap na dachu pojazdu, który jest znacznie lżejszy i bardziej kompaktowy w porównaniu z akumulatorem o podobnej pojemności. Energia zmagazynowana w UltraCap zapewnia, że ​​pokładowe zasilanie jest niezależny od napędu, co nie tylko odciąża wysokoprężny silnik, ale także umożliwia wyłączenie diesla podczas postoju. Odwracając działanie generatora, silnik MAN D15 może zostać ponownie uruchomiony w ciągu kilku chwil i doładowany podczas przyspieszania.

InfoBus.pl / wł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media