fbpx

Polecamy

III Starachowicka Strzała już 23 czerwca (zdjęcia)

Przed nami III edycja Starachowickiej Strzały, kolarskich zawodów dla amatorów na rowerach szosowych i górskich, które odbędą się już 23 czerwca br. Towarzyszyć im będą Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport w Kolarstwie Szosowym i po raz pierwszy – Mistrzostwa Polski Policji w Kolarstwie Szosowym. Poprzedzi je wielka Parada Familijna z udziałem mieszkańców, których już dziś zachęcamy do uczestnictwa!

Już po raz trzeci Powiat Starachowicki będzie współorganizatorem wielkiej kolarskiej imprezy tj. Starachowickiej Strzały czyli zawodów dla amatorów na rowerach szosowych i górskich, organizowanych wspólnie z firmą Poland Bike, gminami: Starachowice, Pawłów i Brody, a także Hotelem Europa.

Kolarskie Miasteczko z Biurem Zawodów, startem i metą wyścigów będzie mieścić się tradycyjnie przy Hotelu Europa Starachowice Business & Spa w Starachowicach. O godz. 9.30 rozpocznie się start honorowy uczestników I tury zawodów. Kolarze przejadą kolumną ok. 10 km do miejsca startu ostrego, które tak jak co roku zostało zlokalizowane w Adamowie. Stąd ok. godz. 10.10 wystartują pierwsi cykliści, najpierw na rowerach szosowych, a potem górskich, którzy będą ścigać się będą na dystansach 63 km, 93 km i 23 km, po wyznaczonych trasach w gminach: Brody i Pawłów.

Ok. godz. 14.00 rozpocznie się II tura zawodów, którą poprzedzi Parada Familijna, do udziału w której zapraszamy wszystkich mieszkańców. Będzie to doskonała okazja do spędzenia czasu z rodziną, doskonałej zabawy, ale także promocji aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu. Uczestnicy parady przejadą kilkukilometrową trasę, stanowiąc forpocztę dla uczestników Mistrzostw Polski Masters i Cyklosport. Peleton przejedzie ulicą Batalionów Chłopskich, a następnie ul. Oświatową skieruje się w ulicę Partyzantów, skąd wjedzie w ulicę Kopalnianą i będzie kierować się na rondo Solidarności. Tu nastąpi rozdzielenie grup. Uczestnicy parady skręcą w aleję Armii Krajowej, a potem ulicą Oświatową i Partyzantów wrócą na metę, natomiast zawodnicy kierować się będą do Adamowa, gdzie nastąpi start ostry. Tych, którzy z różnych powodów nie zdecydują się jednak na udział, zachęcamy gorąco do aktywnego kibicowania i wspierania kolarzy na trasie. Doping, jak w każdym sporcie, jest bardzo potrzebny. Nad bezpieczeństwem przejazdu kolarzy czuwać będą przedstawiciele służb, motocykliści ze Starachowickiej Grupy Motocyklowej MotoStar Starachowice, a także jak zwykle aktywni harcerze.

Ok. godz. 19.00 odbędzie się ceremonia dekoracji.

Więcej na temat imprezy znajdą Państwo na stronach internetowych:

Oficjalna strona Mistrzostw Polski: https://mpszosa.polandbike.pl/ 

Oficjalny Fanpage: https://www.facebook.com/events/2159352230953892/ 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media