fbpx

Polecamy

Starachowicki urząd otwarty dla niewidomych

Starachowicki urząd otwarty dla niewidomych Starachowicki urząd otwarty dla niewidomych

Urząd Miejski w Starachowicach zdobył II miejsce w konkursie Idol, w kategorii "Urząd otwarty dla niewidomych i niedowidzących". Organizatorem konkursu jest Fundacja Szansa dla Niewidomych Tyflopunkt. Dyplom, w imieniu władz miasta, odebrał Włodzimierz Jedynak kierownik referatu Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki, i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego.

Nagroda "Idol" skierowana jest do tych, którzy w swoim życiu kierują się dobrem dla drugiego człowieka, a ich działania skierowane są w stronę środowiska niewidomych. Celem konkursu jest wyróżnienie osób, firm i instytucji, które w najznakomitszy sposób zasłużyły się w dziedzinie nowoczesnej rehabilitacji niewidomych i słabowidzących oraz w walce o emancypację tego Środowiska.

- To, że my osoby niewidome lub słabowidzące coraz lepiej radzimy sobie w waszym świecie, świecie ludzi widzących, to nie dlatego, że jesteśmy coraz lepiej do tego przygotowani, ale dlatego, że to wy, osoby widzące dla nas ten świat otwieracie – powiedział podczas uroczystego spotkania Marek Kalbarczyk prezes Fundacji Szansa dla Niewidowmych.

Pierwsze miejsce w konkursie w kategorii "Urząd otwarty dla niewidomych" zajął Świętokrzyski Urząd Wojewódzki, trzecie miejsce zdobył Urząd Miasta Kielce, natomiast druga pozycja należała do Urzędu Miejskiego w Starachowicach.

Środowisko osób niewidomych i słabowidzących wyróżniło urząd za wprowadzenie rozwiązań technicznych ułatwiających poruszanie się mieszkańcom z tą formą niepełnosprawności. W budynku urzędu m.in. wykonano remont klatki schodowej podczas którego zamontowano na schodach pionowe elementy kontrastowe tzw. podstopnice, dzięki którym osoba niedowidząca dostrzega kontrast pomiędzy pionową a poziomą płaszczyzną stopnia. Przy toaletach i schodach pojawiły się specjalne oznaczenia dla osób mających problemy ze wzrokiem. Przy wejściu do sali konferencyjnej „Olimpia” zlikwidowano ciasne przejście wyburzając ścianę i tworząc otwartą przestrzeń. Pracownicy urzędu przeszli szkolenie z zakresu obsługi osób niepełnosprawnych.

Serdecznie dziękujemy za  głosy oddane na Urząd Miejski w Starachowicach.

Źródło: UM Starachowice

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media