fbpx

Polecamy

Będzie cieplej i ładniej w szkołach w gminie Mirzec (zdjęcia)

Zgodnie z harmonogramem przebiegają prace przy termomodernizacji budynków użyteczności publicznej w gminie Mirzec.

Prace prowadzone są przy trzech szkołach podstawowych w gminie oraz przy budynku Urzędu Gminy w Mircu.

Szkoła Podstawowa w Tychowie Starym

Zakończyły się już prace przy ociepleniu fundamentów budynku, wymienione zostały wszystkie okna oraz drzwi zewnętrzne, wykonana została opaska wokół budynku. W trakcie jest ocieplanie ścian styropianem od strony wschodniej. W zakresie prac jest ocieplenie ścian, pokrycie ich tynkiem elewacyjnym, wymiana pieca centralnego ogrzewania na gazowy oraz wymiana systemu centralnego ogrzewania. W trakcie ocieplenia jest strop nad nieogrzewanym poddaszem oraz zamontowana instalacja fotowoltaiczna na dachu budynku.

Prace w Tychowie Starym będą kosztować 873.300 złotych. Wykonuje je radomskie Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo – Handlowego „Womax”. Planowane zakończenie prac to 15 sierpnia 2019 roku.

Szkoła Podstawowa w Jagodnem

Przy budynku Szkoły Podstawowej w Jagodnem ocieplone zostały fundamenty budynku, trwa ocieplanie ścian, które następnie zostaną pokryte tynkiem elewacyjnym. Wokół budynku zostanie ułożona opaska. W zakresie robót jest ocieplenie stropu nad stropodachem, wymiana instalacji centralnego ogrzewania i montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu. Koszt prac w Jagodnem, które wykonuje radomska firma Topaz to 693.804 złote.

Planowany termin zakończenia robót to 15 sierpnia 2019 roku.

Szkoła Podstawowa w Mircu

Prace prowadzone są przy termomodernizacji Szkoły Podstawowej w Mircu oraz budynku Urzędu Gminy w Mircu. Zakres prac w budynku szkoły obejmuje wymianę pieca na gazowy, wymianę systemu centralnego ogrzewania, ocieplenie ścian zewnętrznych i wykonanie elewacji, docieplenie fundamentów, wykonanie opaski wokół budynku oraz docieplenie stropu nad nieogrzewanym poddaszem. Na dachu budynku zostanie zamontowana instalacji fotowoltaiczna. W Urzędzie Gminy zakres prac jest mniejszy. Ocieplone zostaną ściany budynku, zamontowana będzie instalacja fotowoltaiczna na dachu. Koszt robót, które w obu budynkach wykonuje Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Arkada Dela z Radomia to 1.463.700 złotych. Prace mają zakończyć się do 15 sierpnia 2019 roku.

Źródło: Gmina Mirzec

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media