fbpx

Polecamy

Tychów Stary. Budowa sali gimnastycznej zakończona (zdjęcia)

Szkoła Podstawowa imienia Kazimierza Kupczyka ma salę gimnastyczną. We wrześniu zaczną z niej korzystać uczniowie.

Prace przy budowie sali się zakończyły, a obecnie obiekt jest w trakcie odbiorów. Został pozytywnie oceniony przez służby sanitarne, Straż Pożarną oraz nadzór budowlany.

Budynek nowej sali gimnastycznej robi wrażenie. Uczniowie będą mieć do dyspozycji wyłożoną parkietem salę, w której będzie można prowadzić rozgrywki w tenisa, piłkę ręczną, siatkówkę, piłkę nożną, halową i koszykówkę. Ćwiczących z antresoli będą mogli obserwować widzowie. Dodatkowy atut antresoli to piękna panorama pól za dużymi oknami. Okna sprawiają, że wnętrze jest wyjątkowo jasne, a uczniowie będą mogli ćwiczyć przy świetle naturalnym.

Osoby korzystające z budynku będą mieć do dyspozycji szatnie, natryski oraz sanitariaty dla dziewcząt, chłopców i osób niepełnosprawnych. W budynku są też sale do ćwiczeń siłowych oraz magazynki na sprzęt sportowy. Uczniowie do budynku będą przechodzić bezpośrednio ze szkoły przez dobudowany łącznik. Do sali można też wejść od strony parkingu z tyłu sali oraz od strony podjazdu na parking. Droga prowadząca na parking z tyłu sali została poszerzona, a teren wokół będzie otoczony zielenią.

Koszt budowy to ponad 2 miliony złotych, z czego gmina Mirzec otrzymała 800.000 złotych dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Prace wykonała firma Czarbud z Radomia.

Źródło: Gmina MIrzec

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media