fbpx

Polecamy

Wieści z mirzeckiego przedszkola (zdjęcia)

Maj obfitował w wiele ciekawych wydarzeń w życiu mirzeckich przedszkolaków.

W królestwie książek

8 maja grupa „Biedronki” wraz z wychowawczyniami udała się z wycieczką do Biblioteki Publicznej w Mircu. Przedszkolaki zwiedziły pomieszczenia biblioteczne oraz ich wyposażenie, poznały charakter pracy bibliotekarki oraz rolę placówki w życiu kulturalnym. Tydzień później grupa dzieci 6-letnich gościła panią Barbarę Strycharską - bibliotekarkę wyżej wymienionej placówki, która uświadomiła najmłodszym rolę książki w życiu człowieka. Na koniec  starszaki z zainteresowaniem wysłuchały fragmentu książki czytanej przez gościa i obiecały, że będą  często odwiedzać bibliotekę.

Teatrzyk w przedszkolu

9 maja przedszkole odwiedzili aktorzy Teatru „Magik” z Bielska Białej, prezentując przedstawienie „ Plastusiowy Pamiętnik”. Niezwykle barwne i zwariowane przygody małego plastelinowego ludka i jego przyjaciół zachwyciły młodych widzów. Spotkanie z aktorami było nie tylko wspaniałym przeżyciem estetycznym, ale również okazją do pogłębienia wiedzy związanej z przekazem teatralnym w najlepszy z możliwych sposobów – poprzez doświadczenie. Zachwycone przedszkolaki podziękowały aktorom gromkimi brawami.

Mistrzowie Dobrych Manier

W minionym miesiącu 5-latki z grupy „Pszczółki” wzięły udział w ciekawych zajęciach w ramach ogólnopolskiego projektu „Akademia Dobrych Manier”. Celem akcji było propagowanie wśród dzieci w wieku przedszkolnym ogólnej wiedzy na temat zasad i umiejętności kulturalnego zachowania oraz powszechnie obowiązujących zwrotów grzecznościowych a także kształtowanie postaw w duchu zrozumienia, szacunku do siebie i innych. Wszyscy uczestnicy projektu zostali mistrzami dobrych manier.

Kosmiczna podróż

20 maja dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium „Mój kosmos”. Zajęcia poprzedziło spotkanie z astronomem, który przybliżył najmłodszym warunki panujące w kosmosie oraz historię podróży kosmicznych. Pokaz odbywał się w specjalnej kapsule o kształcie kuli, która dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej. Przedszkolaki odbyły podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu. Poznały również zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet, zaćmieniem Słońca i deszczem meteorytów. Pokaz dostarczył wszystkim maluchom wiele niezapomnianych wrażeń.

Warsztaty plastyczne

Kolejny raz przedszkolaki z grup „Biedronki” i „Pszczółki” udały się do miejscowego domu kultury, gdzie uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Działo się to 21 i 23 maja. Dzieci pod czujnym okiem Justyny Swat i Oli Krakowiak wykonały samodzielnie niespodziankę dla swoich mam z okazji ich święta, wykazując się przy tym pomysłowością, dużą wyobraźnią twórczą. Serdecznie dziękujemy paniom Justynie i Oli za cenne uwagi i wskazówki, dzięki którym przedszkolakom udało się stworzyć wspaniałe prace plastyczne.

Dzień Sportu

27 i 28 maja dzieci z grup „Biedronki i „Krasnoludki” wzięły udział w zawodach sportowych zorganizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Tym razem zawody odbyły się na orliku. Zawodnicy wzięli udział w wielu konkurencjach, ćwicząc szybkość, zwinność, celność, sprawne pokonywanie przeszkód. Doskonaliły współpracę w grupach oraz radzenie sobie z przegraną. Na koniec zwycięzcy otrzymali należne gratulacje, pamiątkowe medale oraz dyplomy. Sportowe zmagania dostarczyły dzieciom wiele radości i satysfakcji z sukcesów. Nad przebiegiem i organizacją zawodów w grupie starszaków czuwały Małgorzata Rokita i Halina Sobczyk, zaś w grupie 4-latków Regina Stachowicz oraz Ewelina Maleta. Dzieci z pozostałych grup przedszkolnych uczestniczyły w zajęciach ruchowych na przedszkolnym placu zabaw.

Przedszkolaki dla mam

Wiele miłych niespodzianek sprawiły swoim mamom przedszkolaki z okazji Dnia Matki, bowiem 30 i 31 maja w przedszkolu odbyła się uroczystość, na którą przybyły zaproszone mamy. Na wstępie dyrektor przedszkola Renata Koriat złożyła wszystkim mamom życzenia z okazji ich święta, po czym rozpoczął się występ artystyczny w wykonaniu najmłodszych. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne w bogatym programie artystycznym.  Były życzenia, upominki, całusy oraz wspólny poczęstunek. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym, dzięki którym uroczystość miała niezwykle słodki charakter.

Źródło: Gmina Mirzec

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media