fbpx

Polecamy

Powiat z Koziołkiem (zdjęcia)

Kolejny Koziołek, tym razem brązowy i 5 tys. zł do spożytkowania na działania z zakresu bezpieczeństwa trafiły do naszego Powiatu. To nagroda za działania na rzecz bezpieczeństwa, wykraczające poza te standardowe. Jej uroczyste wręczenie odbyło się w poniedziałek, 17 czerwca br. podczas podsumowania realizacji programu „Bezpieczne Świętokrzyskie” w 2018 r.

Powiat Starachowicki jest niekwestionowanym liderem pod względem liczby zdobytych Koziołków, tj. nagród w konkursie Wojewody Świętokrzyskiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego za działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Nie chodzi tu tylko o utrwalanie pozytywnych postaw społecznych, umacniających system ładu i porządku, obywatelską reakcję wobec negatywnych zjawisk oraz poczucie bezpieczeństwa obywateli i ich majątku, ale także o pokazanie dobrych przykładów i możliwości działania na rzecz walki z przestępczością i patologiami, w co zaangażowanych jest zawsze wiele środowisk. Mimo ogromnej konkurencji ze strony innych powiatów, nadal jesteśmy w czołówce. Kapituła przyznała nam III nagrodę w tym prestiżowym konkursie. To uznanie dla wszelkich przedsięwzięć profilaktycznych, zaangażowania i szeroko zakrojonej współpracy na rzecz bezpieczeństwa w naszym powiecie.
Nagrodę dla Powiatu Starachowickiego odebrał 17 czerwca br. starosta Piotr Babicki, a wręczyli mu ją: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski oraz Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Paweł Dzierżak.

Pierwsze miejsce należało w tym roku do powiatu włoszczowskiego, a drugie zajął powiat kielecki.
Tradycyjnie podczas uroczystości wręczono także dodatkowe wyróżnienia, które przyznawane są różnym instytucjom publicznym oraz osobom prywatnym z uwagi na duże zaangażowanie w działania mające na celu budowę lokalnych systemów bezpieczeństwa. I tu w gronie wyróżnionych znalazła się Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice.

Doceniono też gminy, które w 2018 roku podejmowały wykraczające poza zwykłe obowiązki działania z zakresu poprawy bezpieczeństwa, w tym Gminę Mirzec z  naszego powiatu.

Na koniec uroczystości każdy z przedstawicieli poszczególnych powiatów otrzymał pamiątkowy ryngraf upamiętniający jubileusz XX edycji wręczenia Nagrody „KOZIOŁEK”.

Źródło: Powiat starachowicki

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media