fbpx

Polecamy

Powiat starachowicki stał się znowu polską stolicą cyklistów (zdjęcia, wideo)

Wystartowała III edycja Starachowickiej Strzały, kolarskich zawodów dla amatorów na rowerach szosowych i górskich. Imprezie towarzyszą Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport w Kolarstwie Szosowym i po raz pierwszy – Mistrzostwa Polski Policji w Kolarstwie Szosowym. Poprzedziła je wielka Parada Familijna z udziałem mieszkańców.

Już po raz trzeci Powiat Starachowicki jest współorganizatorem wielkiej kolarskiej imprezy tj. Starachowickiej Strzały czyli zawodów dla amatorów na rowerach szosowych i górskich, organizowanych wspólnie z firmą Poland Bike, gminami: Starachowice, Pawłów i Brody, a także Hotelem Europa.

Rangę imprezy podnoszą dodatkowo odbywające się równolegle Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport w Kolarstwie Szosowym, i po raz pierwszy Mistrzostwa Polski Policji w kolarstwie szosowym. 23 czerwca powiat starachowicki stał się znowu polską stolicą cyklistów. Trasy są malownicze, a przy tym mocno interwałowe. Nikt więc nie powinien narzekać na nudę. 

Kolarskie Miasteczko z Biurem Zawodów, startem i metą wyścigów mieścić się tradycyjnie przy Hotelu Europa Starachowice Business & Spa w Starachowicach. O godz. 9.30 rozpoczął się start honorowy uczestników I tury zawodów. Kolarze przejechali kolumną ok. 10 km do miejsca startu ostrego, które tak jak co roku zostało zlokalizowane w Adamowie. Stąd ok. godz. 10.10 wystartowali pierwsi cykliści, najpierw na rowerach szosowych, a potem górskich, którzy ścigali się na dystansach 63 km, 93 km i 23 km, po wyznaczonych trasach w gminach: Brody i Pawłów.

Ok. godz. 14.00 rozpoczęła się II tura zawodów, którą poprzedziła Parada Familijna. Uczestnicy parady przejechali kilkukilometrową trasę, stanowiąc forpocztę dla uczestników Mistrzostw Polski Masters i Cyklosport. Peleton przejechał ulicą Batalionów Chłopskich, a następnie ul. Oświatową skierował się w ulicę Partyzantów, skąd wjechał w ulicę Kopalnianą i pokierował się na rondo Solidarności. Tu nastąpiło rozdzielenie grup. Uczestnicy parady skręcili w aleję Armii Krajowej, a potem ulicą Oświatową i Partyzantów wrócili na metę, natomiast zawodnicy pokierowali się do Adamowa, gdzie nastąpił start ostry. 

Nad bezpieczeństwem przejazdu kolarzy czuwają przedstawiciele służb, motocykliści ze Starachowickiej Grupy Motocyklowej MotoStar Starachowice, a także jak zwykle aktywni harcerze. Ok. godz. 19.00 odbędzie się ceremonia dekoracji.

Więcej na temat imprezy znajdą Państwo na stronach internetowych:

Oficjalna strona Mistrzostw Polski: https://mpszosa.polandbike.pl/

Oficjalny Fanpage: https://www.facebook.com/events/2159352230953892/


reklama


powiat / P. Głowacz / A. Pyda / wł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media