fbpx

Polecamy

Ludzkie nogi wyłowione z wody. Śledczy blisko rozwiązania zagadki

Ludzkie nogi wyłowione z wody. Śledczy blisko rozwiązania zagadki Ludzkie nogi wyłowione z wody. Śledczy blisko rozwiązania zagadki

Jak już informowaliśmy, w sobotę po godzinie 17 z rzeki Kamienna w Dziurowie (gmina Brody) wyłowiono ludzkie nogi. Do dnia dzisiejszego nie odnaleziono reszty ciała.

- Dostaliśmy informację od zgłaszającego, że w rzece zauważył nogę. Na miejsce przyjechała również straż pożarna, która przeszukała teren. Wówczas znaleziono kolejną nogę - powiedział Paweł Kusiak, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach.

Akcję zakończono w sobotę wieczorem i wznowiono ją w niedzielę rano. Poszukiwania są utrudnione ze względu na stan wody w rzece.

- Po ostatnich opadach deszczu poziom wody w Kamiennej jest bardzo wysoki. Do tego woda jest bardzo zamulona, ma małą przejrzystość - powiedział TVN24 mł. bryg. Marcin Nyga z KP PSP w Starachowicach.


reklama


Policja stara się też ustalić tożsamość ofiary. Wyłowione nogi zostały zabezpieczone do dalszych badań.

- Będziemy brać pod uwagę wszystkie okoliczności. Osoby, które zaginęły na terenie powiatu, czy województwa w ostatnim czasie też będą brane pod uwagę. W późniejszym czasie okaże się, czy to była kobieta, czy mężczyzna - dodaje.

Jak informuje Polsat News według prokuratury biegły, który badał szczątki ocenił, że są to nogi osoby dorosłej i niskiego wzrostu. Prokuratura "ma swoje typowania, co do tego, do kogo te fragmenty zwłok mogły należeć".

Zdaniem śledczych nic na razie nie wskazuje, że chodzi o przestępstwo. Polsat News ustalił również, że szczątki mogą należeć do zaginionej cztery miesiące temu starszej kobiety. Mają potwierdzić to badania DNA. Zaginięcie około 80-letniej osoby zgłoszono pod koniec lutego.

rk / echodnia / tvn24 / polsat news / kpp / aw / wł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media