fbpx

Klub Filmowy STAR. Kolejne spotkanie fanów czarno-białej klasyki kina

Starachowickie Centrum Kultury zaprasza na jedenaste spotkanie Klubu Filmowego STAR. Spotkania odbywają się zwykle w pierwsze soboty miesiąca o 16:00 w sali klubowej na 1 piętrze SCK. Tym razem jednak spotkanie odbędzie się o nieco późniejszej porze. Zapraszamy 6 lipca na godzinę 18:00!

Klub filmowy STAR jest hołdem skierowanym w stronę czarno-białej klasyki kina! Nasze spotkania są rewelacyjną okazją by obejrzeć klasyczne produkcje filmowe. Repertuar jest starannie dobierany tak, by każde spotkanie zapewniło odpowiednie doznania estetyczne, dzięki czemu nasza grupa stale się rozrasta. Nie ukrywamy jednak tego, że spotkania maja kameralny charakter. Jeśli interesują Cię nietuzinkowe i edukacyjne seanse filmowe to Klub Filmowy STAR jest właśnie dla Ciebie!


reklama


Naszym kolejnym filmem jest "Upiór w operze" reż. Rupert Julian (1925).

Powieść gotycka autorstwa Gastona Leroux posłużyła nie tylko za kanwę dla wielu adaptacji filmowych. Ten soczysty kawałek literatury niezliczoną ilość razy trafiał także na deski scen i oczywiście najczęściej była to forma musicalowa. Zjawiskowa rola Lon Chaney może przywodzić na myśl Heath Ledgera i współczesnego Jockera. Tak przekonująco oddane szaleństwo nie zdarza się w kinie często. Tym razem spotkamy się szaleństwem w podziemach paryskiej opery w niemym wydaniu. Przed seansem można jak zwykle oczekiwać krótkiej prelekcji zorganizowanej przez Starachowickie Centrum Kultury. Dla głodnych klasyki kina nie zabraknie oczywiście kawy i czegoś na słodko! Rozmowa po seansie nie jest oczywiście rzeczą obowiązkową.

Sala klubowa (I piętro) Czas filmu: 90 min. Wstęp na projekcje i spotkanie jest wolny.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media