fbpx

Polecamy

Dwudzieste siódme spotkanie poświęcone grom planszowym

Dwudzieste siódme spotkanie poświęcone grom planszowym Dwudzieste siódme spotkanie poświęcone grom planszowym

Starachowickie Centrum Kultury ma przyjemność zaprosić Was na dwudzieste siódme z serii spotkanie poświęcone grom stołowym. Spotkania mają swój stały termin - jest to każda pierwsza niedziela miesiąca, od godz. 12:00 do godz. 20:00! W miesiącu lipcu spotykamy się 7.

Planszówki przeszły ostatnimi czasy niemały renesans - coraz trudniej jest kojarzyć je jedynie z takimi grami jak eurobiznes, jenga, scrabble czy chińczyk. Oferta gier jest już znacznie szersza, a my przygotujemy dla Was ponad 200 różnych gier.

Poza tłumaczeniem zasad prostych gier rodzinnych wychodzimy także naprzeciw pojawiającym się oczekiwaniom. Utworzone zostanie stanowisko, gdzie tłumaczyć będziemy gry dla graczy zaawansowanych, bądź chcących wspiąć się na ten pułap :)
Tym razem prezentować będziemy:


reklama


AFTERGLOW MINIATURES GAME

"AMG jest pełnokrwistą grą bitewną z używaniem makiet, miarek i kostek. A także rajem dla każdego miłośnika malowania modeli. W grze tej spotkamy ludzi, którzy żyją zarówno nomadycznie (Ludzie Pustkowi) oraz są zorganizowane w fanatyczno-religijne państwo (Delaria). Elfy (Naiym’vael) najbardziej odczuły efekty apokalipsy, gdyż według nich został przerwany krąg życia i uważają się za „żyjących po śmierci”. Pustkowia przemierzają również mutanci (Odrzuceni) oraz kierowane bliżej nieokreśloną motywacją, czy też oprogramowaniem cyborgi (Konstrukty). Do zaistniałych warunków najszybciej zaadaptowały się krasnoludy (Miasta Kuźnie), których siedziby tętnią życiem i nadal rozwijają przemysł. Wszystkimi wspomnianymi frakcjami można grać w AMG i rywalizować o przetrwanie w postapokaliptycznym świecie."

W roli prezentera AMG pojawi się nasz zacięty starachowicki MG Bartek Nóżkiewicz. Na każdym spotkaniu możecie się także nauczyć gry karcianej Magic the Gathering, dostając jednocześnie darmową talię startową. Owa gra ma w SCK swoje osobne spotkania które przyciągają coraz większą liczbę zainteresowanych!

Nasze spotkanie jest absolutnie darmowe, mile widziane są również własne gry. Wydarzenie skierowane jest dla każdego, począwszy od dzieci w wieku przedszkolnym (które przychodzą do nas z opiekunami), aż po osoby dorosłe. Podczas spotkań robione są zdjęcia które następnie publikujemy w celu promocji naszej inicjatywy. Obecność i udział wieże się z wyrażeniem zgody na wykorzystanie swojego wizerunku we wspomnianym celu.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media