fbpx

Polecamy

W MDK Animowali czas wolny (zdjęcia)

Około 28 osób wzięło udział w warsztatach animacji poklatkowej, które na początku wakacji zostały zorganizowane w Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach. Młodzież stworzyła film animowany, który będzie można oglądać 14 lipca w Kinie Kultura. Seans o godzinie 17:00. Wstęp wolny!

Głównym organizatorem warsztatów był Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach oraz Stowarzyszenie Promocji Talentów przy MDK. Zajęcia warsztatowe odbywały się w pierwszym tygodniu wakacji, od poniedziałku 24 czerwca do soboty 29 czerwca, w godzinach od 10:00 do 16:00. Młodzież w tym czasie tworzyła film animowany – odbyły się warsztaty twórcze, scenariuszowe, plastyczne i animacyjne. Warsztaty poprowadzili Bogumiła Celuch i Kacper Celuch - graficy, którzy obecnie pracują w Krakowie, a których pasją jest animacja poklatkowa – realizatorzy kilkunastu autorskich projektów w tej technice m.in. „Gdzie śpią żaby”, „Bajka z morałem”, „Pewnego razu w Starachowicach”, Anna Paluch – instruktor pracowni młodych twórców MDK, poetka oraz Agnieszka Lasek – Piwarska – dyrektorka MDK.

- Uczestnicy projektu, pod okiem instruktorów od podstaw tworzyli film animowany – mówi Agnieszka Lasek – Piwarska – Podzieliliśmy grupę na pięć zespołów, każdy z nich zaczął pracę od scenariusza swojego krótkiego filmu. Potem młodzież pracowała nad scenografią, tworzyła rekwizyty i postaci bohaterów swoich filmów. Gdy wszystko było gotowe zaczęliśmy nagrywać. A ten, kto kiedykolwiek zetknął się z animacją poklatkową wie, jak mozolna i wymagająca jest to praca. Szczęśliwie w warsztatach wzięli udział pasjonaci, którzy z wielkim zapałem, zaangażowaniem i radością animowali i fotografowali poszczególne sceny i potem z wielką satysfakcją obserwowali niezwykłe efekty swojej pracy.

Aby wszyscy działali pełną parą organizatorzy zapewnili zdrowe drugie śniadanie i ciepłe danie obiadowe.

Podczas sześciodniowych warsztatów powstał film, który twórcy zatytułowali „Chodząca encyklopedia związków frazeologicznych”. Prapremierowy pokaz filmowy odbędzie się w niedzielę 14 lipca w Kinie Kultura Starachowickiego Centrum Kultury o godzinie 17.00. Seans poprzedzi krótka konferencja, podczas której twórcy zaprezentują swój projekt. Będzie też premierowy bankiet. Współorganizatorem pokazu filmowego jest Starachowickie Centrum Kultury.

Materiał filmowy na razie jest w fazie postprodukcyjnej. Jak zapowiadają organizatorzy film może mieć nawet kilkanaście minut. Nadmieńmy, że aby powstał film animowany potrzeba przynajmniej 12 zdjęć na sekundę!

„Animujemy” to cykl warsztatów artystycznych, których celem było zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży, które pozostają w okresie wakacji w miejscu zamieszkania. Zadanie jest współfinansowane przez Gminę Starachowice oraz Powiat Starachowicki.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media