fbpx

Polecamy

Wieści z mirzeckiego przedszkola (zdjęcia)

Najważniejsze wydarzenia czerwca.

Dzień Dziecka

Ten radosny dzień przyniósł przedszkolakom wiele miłych niespodzianek. Jedna z nich to odwiedziny  seniorów, którzy wystąpili przed młodą publicznością, prezentując humorystyczne  scenki z życia szkolnego ubarwione znanymi piosenkami, za co otrzymali od widzów gromkie brawa.  Nad całym przedstawieniem czuwała Anna Kawalec, koordynator miejscowego Klubu Seniora+. Swoją obecnością zaszczycili najmłodszych również wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn oraz Grażyna Potrzeszcz.  Po wspólnym tańcu wszystkie dzieci otrzymały od aktorów smaczne upominki. Wójt Mirosław Seweryn i dyrektor przedszkola Renata Koriat złożyli dzieciom serdeczne życzenia z okazji ich święta, obdarowując je słodyczami.

Pokaz tańca

Przedszkolaki uczęszczające na dodatkowe zajęcia rytmiczno- taneczne prowadzone przez instruktorkę Ewę Markowską 15 czerwca dały popis swoich tanecznych umiejętności, bowiem w tym dniu w sali rekreacyjnej przedszkola odbył się pokaz tańca dla rodziców. Tancerze prezentowali się wspaniale, a dodatkowe rekwizyty uatrakcyjniały ich występ. Maluchy z grup „Jagódki” i „Pszczółki” zaprezentowały się w tańcu ze wstążkami, country oraz schokolade. Starsi z grup „Krasnoludki”  i „ Biedronki” oprócz ostatniego opanowały do perfekcji rock and  roll i marsz Radeckiego. Przedszkolaki radziły sobie znakomicie, za co zostały nagrodzone przez publiczność gromkimi brawami.


reklama


Dzień Otwarty

Wszystkie maluchy, które zamierzają zostać po wakacjach przedszkolakami 11 czerwca po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola, by poznać miejsce przyszłych zabaw, nowe koleżanki i kolegów. Dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych i integracyjnych razem z rodzicami oraz rówieśnikami z grupy „Pszczółki”. Każdy z nich musiał wykazać się również umiejętnościami manualnymi i dobrą sprawnością ruchową. Były również zabawy na placu przedszkolnym oraz zwiedzanie pomieszczeń przedszkola. Nie obyło się bez niespodzianek dla małych gości. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Nad jego organizacją i przebiegiem czuwały Iwona Strzelec, Jolanta Mundzik i Ewelina Maleta. Serdecznie zapraszamy przyszłych przedszkolaków do wspólnej zabawy we wrześniu.

Pożegnanie przedszkola

19 czerwca w sali rekreacyjnej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/19. Oprócz najmłodszych byli na nim obecni ich rodzice oraz cała kadra pedagogiczna. Spotkanie rozpoczęło się krótkim przemówieniem, które wygłosiła dyrektor przedszkola Renata Koriat, podsumowując miniony rok obfitujący w wiele różnorodnych wydarzeń. Podziękowała również rodzicom, nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym za dobrą współpracę. Ciepłe słowa skierowała również do najstarszych przedszkolaków, życząc im wielu sukcesów w nowej edukacji szkolnej. W części artystycznej wystąpiły dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Dzieci młodsze przywitały wierszem i piosenką nadchodzące wakacje, 5-latki pożegnały absolwentów przedszkola, wręczając im pamiątkowe upominki, zaś 6-latki uroczyście żegnały się z przedszkolem. Dzieci otrzymały dyplomy podsumowujące ich roczną i przedszkolną edukację oraz miłe niespodzianki, które nie pozwolą im zapomnieć o przedszkolu. Wszystkim wychowankom życzymy słonecznych wakacji, zaś absolwentom dodatkowo wielu sukcesów w szkole.

Źródło: Gmina Mirzec

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media