fbpx

Ekipa z Mirca na mecie rajdu Złombol (zdjęcia)

Ekipa z Mirca, która brała udział w rajdzie charytatywnym Złombol pomyślnie ukończyła pokonywanie trasy z Katowic do Irlandii. W środę wieczorem zakończyła swój przejazd w Wicklow nad Morzem Irlandzkim.

Gminę Mirzec reprezentują Adrian Derlatka, Katarzyna Senderak, Ignacy Pacek i Jakub Maciejczak. O ich wyprawie pisaliśmy tutaj. Załoga wyruszyła w drogę sprzed katowickiego spodka w sobotę 29 czerwca. Po pokonaniu około 2 500 kilometrów wieczorem 3 lipca zameldowała się na mecie rajdu w irlandzkim mieście Wickolw na brzegu Morza Irlandzkiego. Załodze z gminy Mirzec udało się dotrzymać terminu i tym samym pomyślnie zakończyć rajd. Termin jego ukończenia mijał właśnie w środę 3 lipca o północy.

Ekipa pokonała około 2 500 kilometrów, dwa razy korzystając z przeprawy promowej: z Francji do Anglii i z Anglii do Irlandii. Podróż minęła bez większych niespodzianek nie licząc kaprysu leciwej skody, która postanowiła popsuć się w miejscu z widokiem na paryską Wieżę Eiffla. Naprawa nie była na szczęście skomplikowana, usterkę udało się szybko usunąć i drużyna z gminy Mirzec mogła ruszyć w dalszą drogę. Udało im się zdążyć na prom do Anglii, a potem na kolejny do Irlandii. Okazało się, że drugi prom był opóźniony o dwie godziny. Zamiast o 16.00 przypłynął o 18.00 i okazało się, że aby zdążyć na metę 3 lipca nie ma ani chwili do stracenia. Wąskie dróżki i góry dodatkowo spowalniały podróż. Ale udało się. Ekipa na mecie była o godzinie 22.00, na dwie godziny przed zakończeniem odliczania. Teraz przez Adrianem, Kasią, Ignacym i Kubą droga powrotna, podczas której nie muszą się już mocno spieszyć. Powrót do domu zamierzają połączyć ze zwiedzaniem malowniczych okolic.

Źródło: Gmina Mirzec

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media