fbpx

Polecamy

Strażacy edukują i czuwają nad bezpieczeństwem obozowiczów (zdjęcia)

Od 1 lipca w ośrodku wypoczynkowym Lubianka w Starachowicach odpoczywa Chorągiew Harcerska z Grodziska Mazowieckiego. Komenda Powiatowa PSP w Starachowicach w związku z organizacją letniego wypoczynku młodzieży poczyniła szereg przedsięwzięć mających na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa obozowiczów.

Po zgłoszeniu turnusu do Ministerstwa Edukacji Narodowej, funkcjonariusze sekcji kontrolno - rozpoznawczej prowadzili czynności mające na celu sprawdzenie warunków bezpieczeństwa pożarowego obiektów stanowiących planowane miejsce organizacji obozu harcerskiego. Tuż po przyjeździe harcerze wspólnie ze strażakami sprawdzili w praktyce procedury ewakuacji obozu na wypadek zagrożenia.

Na uwagę zasługuje fakt, że Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Starachowicach dwa razy w ciągu doby nawiązuje łączność z administracją obozu. W przypadku nadejścia ostrzeżenia meteo sygnał o ewentualnych anomaliach pogodowych zostanie przekazany na teren ośrodka wypoczynkowego.

Strażacy nie tylko czuwają nad bezpieczeństwem obozowiczów. Prowadzą również kampanię edukacyjną, której celem jest przygotowanie młodzieży na wypadek zagrożenia. W dniu 2 lipca strażacy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej pod przewodnictwem kapitana Sergiusza Ziewca przeprowadzili z harcerzami pogadankę dotyczącą zasad bezpieczeństwa w czasie wypoczynku w lesie i nad wodą. Przeprowadzono także pokaz możliwości sprzętu, jaki na co dzień wykorzystywany jest przy akcjach ratowniczo - gaśniczych. Szczególną uwagę poświęcono kwestiom udzielania pierwszej pomocy. Harcerska młodzież pod okiem ratowników miała okazję przećwiczyć zasady prowadzenia resuscytacji krążeniowo - oddechowej.

Apelujemy do wszystkich: gorące lato sprzyja aktywnemu wypoczynkowi w lesie i nad wodą. Wspólnym staraniem zadbajmy o bezpieczne warunki wypoczynku naszych podopiecznych.


reklama


kp psp

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media