fbpx

Polecamy

Ten sprzęt zaskoczy uczniów! Zobacz, do których szkół trafi

Ten sprzęt zaskoczy uczniów! Zobacz, do których szkół trafi Ten sprzęt zaskoczy uczniów! Zobacz, do których szkół trafi

Już po powrocie z wakacji uczniowie z małych wiejskich szkół województwa świętokrzyskiego w 49 gminach, które uczestniczą w  unijnym projekcie „Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego”, zastaną najnowocześniejsze zestawy komputerowe w swoich pracowniach informatycznych. Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Marek Jońca podpisał z gminami – partnerami projektu, umowy na przekazanie przez samorząd województwa dotacji celowej przeznaczonej  na część wkładu własnego. Na liście znalazły się placówki z powiatu sstarachowickiego.

Firma Galaxy Systemy Informatyczne Sp. z o.o. już na początku lipca dostarczy do 79 szkolnych pracowni objętych projektem prawie 1400 zestawów komputerowych w obudowie zintegrowanej z monitorem (tzw. All-In-One), z najnowszym systemem operacyjnym i oprogramowaniem oraz 64 urządzenia dostępowe (AccesPoint) do sieci Wi-Fi. To sprzęt bardzo szybki, o dużych możliwościach, który na pewno zmieni sposób nauki. Będzie można go wykorzystywać nie tylko na lekcjach informatyki. Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli będzie zdalnie udostępniać interesujące materiały edukacyjne.


reklama


Liderem projektu o wartości ponad 4,7 mln zł, dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020, jest samorząd województwa. Gminy wnoszą tylko 25-procentowy wkład własny. Dodatkowo podpisały umowy na dotację celową od samorządu województwa pokrywającą 5% tego wkładu. Jak zapewniał członek Zarządu Województwa Marek Jońca, w kolejnej unijnej perspektywie finansowej planowana jest kontynuacja i rozszerzanie tego programu, bo informatyzacja jest dziś jednym z priorytetów rozwojowych.

W realizowanym obecnie projekcie komputery trafią do małych wiejskich szkół podstawowych, które mają słabo wyposażone pracownie. Wśród nich są m. in. szkoły w Bliżynie, Bejscach, Gowarczowie, Stąporkowie, Klimontowie, Koprzywnicy, Obrazowie, Waśniowie, Wilczycach, Radoszycach czy Wiślicy, a także w gminie Mirzec.. Dofinansowanie otrzymają placówki: Szkoła Podstawowa im. K. Kupczyka w Tychowie Starym oraz Szkoła Podstawowa w Tychowie Nowym.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media