fbpx

Polecamy

Ponad 5260 podpisów pod akcją referendalną w sprawie tzw. „spalarni odpadów”

Ponad 5260 podpisów pod akcją referendalną w sprawie tzw. „spalarni odpadów” Ponad 5260 podpisów pod akcją referendalną w sprawie tzw. „spalarni odpadów”

8 lipca w rejonie skweru przy ul. Armii Krajowej odbyła się konferencja prasowa Zarządu Stowarzyszenia Wrażliwi Społecznie.

Głównym tematem konferencji było przedstawienie wyników zakończonej akcji zbierania podpisów pod inicjatywą referendalną, dotyczącą planowanej budowy Instalacji Odzysku Energii (tzw. „spalarni odpadów”) w Starachowicach oraz planowanych działań Stowarzyszenia w materii referendalnej.

Podczas spotkania z dziennikarzami członkowie Zarządu podsumowali dwa miesiące pracy nad doprowadzeniem do zainicjowania procesu akcji referendalnej przez organy władzy samorządowej w mieście. Pracy, jak podkreślali sami członkowie, intensywnej i niełatwej, przepełnionej zarówno sukcesami jak i problemami w działaniu.


reklama


Ostatecznie Stowarzyszeniu udało się zebrać około 5260 podpisów (zliczanie ich nadal trwa). Liczba ta znacząco przekroczyła minimum wymagane do przeprowadzenia referendum – 10% mieszkańców danej jednostki terytorialnej. Udało się to przede wszystkim dzięki dużemu zainteresowaniu mieszkańców problemem i zaangażowaniu społecznemu. Jak mówiła członkini Zarządu Beata Gorczyca: „Wiele osób przychodziło do Stowarzyszenia i chciało zaangażować się w inicjatywę na różne sposoby.”

Poza dużym zainteresowaniem akcją, Wrażliwi Społecznie zaobserwowali w dużej części lokalnej społeczności znikomą wiedzę na temat demokracji. Dziś możemy być obecni w każdym etapie kształtowania społeczeństwa, rzadko jednak korzystamy z tego przywileju.

Pomimo trudności, Stowarzyszeniu udało się przekroczyć próg wymaganych podpisów, a teraz trwają przygotowania do złożenia wniosku referendalnego o przeprowadzenie referendum. Już niebawem Starachowiczanie będą mogli oficjalnie odpowiedzieć na pytanie: „Czy jesteś za tym, aby w Starachowicach wybudowana została Instalacja Odzysku Energii (tzw. „spalarnia odpadów)?”.

Jaki będzie głos większości?

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media