fbpx

Polecamy

Kaskadowy pomiar prędkości

Kaskadowy pomiar prędkości Kaskadowy pomiar prędkości

Dzisiaj na terenie województwa świętokrzyskiego, od wczesnych godzin porannych do godz. 22:00 policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego prowadzą działania krajowe pod nazwą „Kaskadowy Pomiar Prędkości”. Podczas prowadzonej akcji mundurowi zwracają szczególną uwagę na kierujących przekraczających dozwoloną prędkość na drogach.

Prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych i to tych najtragiczniejszych w skutkach. Stąd policjanci z wydziałów ruchu drogowego oraz funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego często prowadzą działania mające na celu wyeliminowanie z dróg kierujących, którzy nie stosują się do obowiązujących limitów prędkości.


reklama


Podczas dzisiejszych działań funkcjonariusze wykorzystują wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości m.in. laserowe mierniki prędkości oraz radiowozy wyposażone w wideorejstratory. Patrole biorące udział w działaniach pełnią służbę przede wszystkim w miejscach newralgicznych, gdzie dochodzi do dużej liczby wypadków drogowych. W tych miejscach świętokrzyska policja stosuje kaskadowy pomiar prędkości - polegający na umiejscowieniu na danym odcinku drogi kilku patroli ruchu drogowego kontrolujących prędkość pojazdów.

Dzisiejsze działania skupiają się przede wszystkim na ujawnianiu wykroczeń związanych z przekraczaniem dopuszczalnej prędkości, nie oznacza to jednak, że policjanci nie będą zwracać uwagi na inne wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu i porządkowi w ruchu drogowym. Funkcjonariusze weryfikują również uprawnienia do kierowania pojazdami, stan trzeźwości, stan techniczny, sprawdzają obowiązkowe wyposażenie samochodu oraz kontrolują czy kierujący stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Źródło: WRD KWP w Kielcach / wł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media