fbpx

W Starachowicach nie brak ZABIEGANYCH – MagDarMed RUN 2 (zdjęcia)

Najpierw zachmurzenie, potem trochę słońca, na sam koniec deszcz. Rywalizacja i dobra zabawa, krople potu i uśmiechy, a przede wszystkim – niesamowicie pozytywna atmosfera. Tak w kilku słowach można opisać to, co działo się 14 lipca na Stadionie Miejskim w Starachowicach podczas imprezy biegowej „MagDarMed RUN 2 Zakręcona Połówka”. Po raz drugi już Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice pozwoliło pasjonatom biegania na aktywne spędzenie niedzielnego przedpołudnia.

O godzinie 10:00 w sportowej rywalizacji mogli zmierzyć się najmłodsi, bieg główny wystartował kilka minut po 11:00. Wtedy to ponad 55 ruszyło po bieżni, mierząc się nie tylko z innymi zabieganymi, ale także z własnymi słabościami i warunkami pogodowymi. Bieg zakończył się z chwilą, kiedy pierwszy uczestnik pokonał 53 okrążenia (dystans półmaratonu). W tegorocznej edycji zwycięzcą w kategorii mężczyzn był Przemysław Szymanowski. Spośród kobiet pierwsze miejsce wywalczyła sobie Maria Pytel.

W trakcie trwania imprezy przeprowadzono akcję „Korek dla Antosia”. Na biegu obecna była mama chłopca, którego wesprzeć można było także poprzez datki wrzucane do puszki kwestarskiej. Biegacze po raz kolejny zjednoczyli się i pokazali, że mają wielkie serca.