fbpx

Polecamy

"Jedynka" już jest. Kto jeszcze na listach Zjednoczonej Prawicy?

W sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosił, kto otworzy listy ugrupowania w jesiennych wyborach parlamentarnych. W naszym województwie pierwszy będzie Zbigniew Ziobro. Co do kolejnych miejsc na liście rozmowy ciągle trwają i pojawiają się już pierwsze spekulacje.

Do wyborów czasu niewiele, giełda nazwisk trwa więc w najlepsze. Już widać dużą aktywność poszczególnych osób w terenie, można się więc spodziewać, że naturalnym następstwem będzie start w wyborach parlamentarnych. Oficjalnej deklaracji żadnego z członków ugrupowania póki co nie było, w kuluarach padają jednak nazwiska także z powiatu starachowickiego.

Jedną z osób, które starają się o miejsce na liście PiS jest Marcin Piętak ze Skarżyska-Kamiennej, w minionej kadencji samorządowej skarżyski radny miejski, obecnie dyrektor Gabinetu Marszałka w UM w Kielcach, wieloletni współpracownik Andrzeja Bętkowskiego.


reklama


Mówi się jednak, że tę kandydaturę dość skutecznie blokuje w centrali wieloletnia poseł PiS Maria Zuba. Prawie pewne jest natomiast, że i w tym roku także jej nazwisko zobaczymy na listach Prawa i Sprawiedliwości.

Kolejną osobą, która być może wesprze szeregi PiS w jesiennych wyborach, jest Agnieszka Buras, radna sejmiku i kierownik oddziału terenowego KRUS.

W kontekście wyborów wymienia się oczywiście kandydaturę Krzysztofa Lipca, szefa struktur PiS w województwie oraz Krzysztofa Słonia (ten być może spróbuje zamienić mandat senatora na mandat poselski), a także Anny Krupki, wiceminister sportu i turystyki.

Podczas jesiennych wyborów zobaczymy też być może na listach PiS wojewodę Agatę Wojtyszek, która ostatnimi czasy aktywnie promuje rządowe programy w terenie. Jej kandydatura może dać PiS-owi solidne wsparcie, może jednak też uszczuplić wynik Krzysztofa Lipca. A jeśli o Lipca chodzi, to w rozmowach pada nazwisko jego bliskiego współpracownika Andrzeja Prusia, przewodniczącego sejmiku i sekretarza regionalnej organizacji PiS. Ten start jest jednak mało prawdopodobny.

23 lipca odbędzie się posiedzenie komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości, na którym zatwierdzone zostaną listy wyborcze - informuje na Twitterze szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media