fbpx

„SPEED” na drogach województwa

Aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych, została powołana specjalna grupę o nazwie „SPEED”. Jej trzon stanowić mają najlepsi policjanci drogówki z garnizonu świętokrzyskiego. Dziś na terenie Oddziału Prewencji Policji w Kielcach obył się w tej sprawie briefing prasowy, w którym wziął udział Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach nadkom. Tomasz Janik oraz Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach nadkom. Kamil Tokarski.

Coraz lepsze auta i coraz lepsze drogi "zachęcają" niektórych kierowców do łamania przepisów prawa. Takie osoby powodują zagrożenie nie tylko dla siebie, ale stwarzają niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia innych uczestników dróg. Do najbardziej zagorzałych zwolenników jazdy z dużą prędkością nie docierają przekazy edukacyjno-profilaktyczne ani informacje o kolejnych tragediach, do jakich dochodzi na drodze.

Aby przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, została powołana specjalna grupa o nazwie „SPEED”. Tworzą ją policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, których wspierają funkcjonariusze z innych wydziałów. „SPEED” ma ukrócić karygodne zachowania na drodze i być wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.

Policjanci zespołu „SPEED” będą działać na terenie całego województwa i będą korzystać zarówno z najnowszych radiowozów oznakowanych oraz nieoznakowane. Mundurowi będą także wykorzystywać nowoczesne, laserowe mierniki prędkość.


reklama


Opr. DJ

Źródło: KWP w Kielcach

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media