fbpx

Polecamy

Harcerskie Jodły dla harcerek z gminy Mirzec (zdjęcia)

Cztery Jodły przywiozły z 46. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce 2019 śpiewające harcerki z gminy Mirzec.

W 46. Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce 2019 wzięły udział dziewczyny z Harcerskiego Zespołu Wokalnego „Happy” oraz 104 Artystycznej Drużyny Harcerskiej a także indywidualnie wokalistki: Lena Spadło, Aleksandra Stompor, Zuzanna Gwóźdź, Karolina Niewczas, Wioletta Kwapisz i Julia Gwóźdź. Wszystkich do występów przygotowywali instruktorowie muzyczni Małgorzata i Piotr Spadłowie.

Obydwa zespoły pięknie zaprezentowały się na scenie kieleckiego amfiteatru Kadzielnia w ubiegłą sobotę 13 lipca, kiedy wzięły udział w koncercie „Gospodarze Gościom”. Udział w tym koncercie to wyróżnienie za poprzednie doskonałe występy na „Śpiewograńcu” w Tarnobrzegu oraz „Harcograniu” w Starachowicach. Zespoły i wokalistki wzięły też udział w przesłuchaniach konkursowych oraz warsztatach wokalnych i zajęciach doskonalących warsztat artystyczny. Wyniki przesłuchań konkursowych ogłoszono podczas Koncertu Laureatów, który odbył się w sobotę 20 lipca w kieleckim amfiteatrze Kadzielnia.

Złotą Jodłę Harcerską zdobył Harcerski Zespół Wokalny „Happy”. Zespół „Happy” został też nagrodzony Brązową Jodłą w kategorii zespoły wokalne od 6 do 12 lat. Brązową Jodłę w kategorii zespołów wokalnych od 17 do 25 lat otrzymały dziewczyny ze 104 Artystycznej Drużyny Harcerskiej. Indywidualnie Brązową Jodłę w kategorii soliści dostała Wioletta Kwapisz. W Koncercie Laureatów wystąpiły zdobywczynie Złotej Jodły – dziewczyny z Harcerskiego Zespołu Wokalnego „Happyy”. Podczas finałowego występu dziewczyny zaśpiewały piosenkę „Świętokrzyskie Jodły”.

- Jesteśmy bardzo dumni z obydwu zespołów, które po raz kolejny fantastycznie zaprezentowały się na scenie. Potwierdzeniem ich umiejętności są następne „Jodły” w naszej kolekcji. Serdecznie gratuluję dziewczynom, chcę też podziękować panu wójtowi Mirosławowi Sewerynowi, pani Dorocie Tomaszewskiej, dyrektor Biblioteki i Domu Kultury w Mircu oraz dyrekcji Szkoły Podstawowej w Mircu pani Alicji Raczyńskiej i pani Iwonie Gralec za pomoc w organizacji wyjazdów do Kielc oraz jego dofinansowanie – powiedziała Małgorzata Spadło.

W skład 104 Artystycznej Drużyny Harcerskiej wchodzą: Maja Pastuszka, Diana Romanowska, Karolina Szara, Klaudia Seweryn, Diana Obara, Emilia Piętak, Zuzanna Surdy, Zuzanna Stompor, Wioletta Kwapisz, Dominika Piętak, Maja Piętak i Monika Duś. Zespół „Happy” tworzą Alicja Kukla, Oliwia Pisarska, Oliwia Dolega, Laura Nobis, Ola Stępień, Karolina Niewczas, Lena Spadło, Julia Gwóźdź, Zuzanna Gwóźdź i Ola Stompor.

Serdecznie gratulujemy wykonawcom i instruktorom!

Urząd Gminy w Mircu / fot.: p. sękowski / chorągiew Kielecka im. S. Żeromskiego Związku Harcerstwa Polskiego

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media