fbpx

Polecamy

Trójka nietrzeźwych kierujących oraz siedem zatrzymanych praw jazd za prędkość

Trójka nietrzeźwych kierujących oraz siedem zatrzymanych praw jazd za prędkość Trójka nietrzeźwych kierujących oraz siedem zatrzymanych praw jazd za prędkość

W trakcie minionego weekendu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego starachowickiej komendy zatrzymali 7 kierujących pojazdami, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość jadąc w obszarze zabudowanym ponad 50 km/h szybciej niż zezwalają przepisy. Trójka kierujących wsiadła za tzw. „kółko” znajdując się pod wpływem alkoholu.

Siedmiu kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość ponad 50 km/h i trójka nietrzeźwych kierujących oraz jedna kierująca bez uprawnień to bilans wykroczeń i przestępstw, które w znacznym stopniu wpływają na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.


reklama


W jednym przypadku w piątek na ul. Sportowej w Starachowicach kierująca Fordem straciła prawdopodobnie panowanie nad pojazdem i uderzyła w słup oświetleniowy. Po badaniu na stan trzeźwości okazało się, że 51 latka miała blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz będzie tłumaczyła się przed sądem za to zdarzenie drogowe.

Przez cały czas nie dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze czy nie stosowanie się do ograniczeń prędkości to główne przyczyny zdarzeń drogowych. Pomimo zaostrzania przepisów związanych wykroczeniem polegającym na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o 50 km/h w obszarze zabudowanym, w miniony weekend starachowiccy policjanci zatrzymali 7 kierujących.

Apelujemy do kierujących pojazdami o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a szczególności stosowania się do ograniczeń prędkości w trakcie wyjazdów i powrotów z wakacji.

pk / kpp

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media