fbpx

Polecamy

Obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych na Lubianką (zdjęcia)

Od 15 do 27 lipca na terenie ośrodka wypoczynkowego "Lubianka" w Starachowicach aktywnie odpoczywali młodzi adepci pożarnictwa reprezentujący młodzieżowe drużyny pożarnicze powiatu starachowickiego.

Liczący 22 osoby obóz znajdował się na terenie leśnym przy zalewie Lubianka. Członkowie MDP w trakcie pobytu zdobyli wiedzę z zakresu: profilaktyki przeciwpożarowej i zwalczania zagrożeń. Zajęcia edukacyjne dotyczyły także rozwijania umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Obóz był również okazją do treningu i rozegrania zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg regulaminu CTIF.

W programie obozu pożarniczego znalazł się również wyjazd do Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Uczestnicy wycieczki na kilka godzin "przenieśli się w przeszłość", aby poznać pamiątki strażackiej spuścizny. Największe zainteresowanie w muzeum wzbudził prototyp pożarniczego Stara 25, który powstał w 1957 roku w starachowickich zakładach. Pomimo nowoczesnej w tamtym okresie konstrukcji samochód niestety nigdy nie wszedł do masowej produkcji.

Wszyscy uczestnicy miło wspominają obóz i deklarują już chęć uczestnictwa w przyszłym roku.


reklama


D. Lipczyński / kp psp

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media