fbpx

Remont ulicy Na Szlakowisku (zdjęcia)

Trwa remont drogi gminnej Na Szlakowisku, do tej pory sfrezowana została cała stara nawierzchnia drogi, a na całej długości ułożono nowe krawężniki. Ulica zyskała nową nawierzchnię oraz chodnik na odcinku od Vity do pierwszego falowca.

- Jedną z najważniejszych inwestycji drogowych zrealizowanych w 2019 roku jest przebudowa ulicy Na Szlakowisku. To ulica, która była mocno zdegradowana w ostatnich latach, mieszkańcy bardzo uskarżali się na jej stan. Mimo że od zawsze był tutaj ogromy ruch, wiele lat droga ta czekała, aby zostać generalnie wyremontowana. W tym roku jest to możliwe dzięki rządowemu dofinansowaniu z programu usuwania skutków klęsk żywiołowych – mówi Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, dodaje, że gmina nie będzie już musiała wydawać ogromnych środków na remonty bieżące, konieczne po każdym większym deszczu.

Inwestycję zrealizowała firma Budromost Starachowice, koszt tego przedsięwzięcia to milion siedemset pięćdziesiąt tysięcy złotych. Środki pochodzą z rządowego programu dotyczącego usuwania skutków klęsk żywiołowych w wysokości 80 % wartości zadania, to jest około 1 mln 370 tys. zł.

- Na razie rozebraliśmy nawierzchnię, odkryliśmy istniejące płyty, w tym momencie wykonywane są chodniki, następnie zajmiemy się nową nawierzchnią. Wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem, termin zakończenia prac to 30 września 2019 roku – informuje Marcin Markowski, inżynier budowy.

Inwestycja w całości obejmuje między innymi roboty rozbiórkowe, wymianę nawierzchni na odcinku o długości 525 m, od ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego do skrzyżowania z al. Armii Krajowej, wykonanie nowej, wzmocnionej nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego, budowę chodników z kostki betonowej oraz nawierzchni asfaltowej, wykonanie zjazdów, budowę dwóch wyniesionych przejść dla pieszych, na jezdni oraz przy ulicy wykonanie zostanie odpowiedni oznakowanie poziome i pionowe.


reklama


Źródło: UM Starachowice

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media