fbpx

Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie (zdjęcia)

O przyczynach występowania wypadków drogowych, konkretnych miejscach gdzie do nich dochodzi, a także sposobach ich unikania rozmawiali seniorzy podczas spotkania, jakie odbyło się 1 sierpnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”. Jego uroczystego otwarcia dokonał wicestarosta Dariusz Dąbrowski.

„Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie” to ogólnopolska akcja edukacyjna Ministerstwa Infrastruktury i Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, której partnerem strategicznym jest Policja. Ma ona na celu kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań na drodze, zwłaszcza wśród seniorów, którzy coraz częściej są uczestnikami zdarzeń drogowych. Akcja prowadzona jest w tym roku w 94 powiatach, w tym również w powiecie starachowickim, który – jak podkreślał wicestarosta Dariusz Dąbrowski – przykłada ogromną wagę do bezpieczeństwa. Od 10 lat nasz samorząd jest laureatem Nagrody Koziołek za podejmowanie ponadstandardowych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa, także w ruchu drogowym. Nadal wiele jest do zrobienia, dlatego cenne są wszelkie tego rodzaju inicjatywy.


reklama


Spotkanie prowadził Mariusz Sztal, ekspert ruchu drogowego,  który po przywitaniu uczestników przedstawił założenia akcji. Przytoczył krajowe statystyki dotyczące wypadków z udziałem pieszych i osób starszych.

O realnych zagrożeniach na drogach w naszym powiecie mówili natomiast: st. sierż. Paweł Kusiak oraz asp. Michał Zatorski z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Wskazywali przy tym konkretne miejsca gdzie do nich oraz radzili jak unikać zagrożeń.

Seniorzy z dużym zainteresowaniem słuchali porad urozmaiconych filmikami obrazującymi niebezpieczne zachowania pieszych i kierowców. Mieli także możliwość sprawdzenia swojego wzroku i sprawności psychofizycznej na specjalnie przygotowanym stanowisku.

Na zakończenie otrzymali pamiątkowe certyfikaty potwierdzających uczestnictwo w tym wydarzeniu oraz opaski odblaskowe. Osoby, które przyjechały rowerami mogły skorzystać z bezpłatnego technicznego serwisu oraz znakowania pojazdu.

Źródło: Powiat starachowicki

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media