fbpx

W Tychowie Starym będzie klub „Bączek”

W Tychowie Starym będzie klub „Bączek” W Tychowie Starym będzie klub „Bączek”

Jest duża szansa, że w Tychowie Starym powstanie Klub Dziecięcy „Bączek”. Wniosek dotyczący utworzenia takiego punktu opieki nad dziećmi do lat trzech został zakwalifikowany do III etapu oceny merytorycznej.

Gmina Mirzec złożyła wniosek dotyczący utworzenia Klubu Dziecięcego „Bączek” do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2010 z poddziałania „Zwiększenie dostępu do opieki nad dziećmi do lat 3”. Wniosek zyskał wysoką ocenę – znalazł się na trzecim miejscu listy wniosków zakwalifikowanych do trzeciego etapu oceny merytorycznej. Gmina wnioskuje o 752 014 złotych dofinansowania, podczas gdy koszt całkowity utworzenia punktu opieki szacowany jest na 890 614 złotych.


reklama


Projekt zakłada dwuletnie funkcjonowanie Klubu Dziecięcego „Bączek”, który zostanie zlokalizowany w budynku Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym. W klubie opiekę znajdzie 12 dzieci w wieku do lat trzech. Pomieszczenia: sala zabaw, kącik odpoczynku, łazienki, szatnia i wózkownia zostaną kompleksowo wyposażone. Dzieci będą mieć zapewnioną opiekę wykwalifikowanych opiekunów oraz zapewniony dostęp do zajęć muzyczno – rytmicznych oraz z języka angielskiego. Dodatkowym atutem będą zdrowe posiłki przygotowywane na miejscu.

Utworzenie żłobka ma pozwolić wrócić na rynek pracy osobom, które po urodzeniu dziecka przerwały pracę oraz osobom bezrobotnym i nieaktywnym zawodowo, które mają dzieci w wieku do lat trzech.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media