fbpx

5.LEGENDA STARa coraz bliżej

5.LEGENDA STARa coraz bliżej 5.LEGENDA STARa coraz bliżej

Zaczęło się odliczanie przed 5. LEGENDĄ STARa, zlotem pojazdów zabytkowych organizowanym przez Powiat Starachowicki przy współudziale Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach, starachowickiej delegatury Kieleckiego Automobilklubu oraz kieleckiego Stowarzyszenia SHL Historia i Fakty. Tegoroczna impreza trwać będzie  2 dni, rozpocznie się 31 sierpnia (sobota), natomiast zakończy 1 września (niedziela). Szczegóły prezentujemy poniżej.

Tak jak co roku, zapraszamy do Starachowic załogi pojazdów zabytkowych ze swoimi maszynami, ze szczególnym uwzględnieniem STARów. W Zlocie mogą brać udział właściciele i użytkownicy pojazdów (motocykle, motorowery, skutery i samochody) wyprodukowanych przed 1994 r. Udział w imprezie jest całkowicie bezpłatny!

Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, o czym świadczy zwiększająca się liczba uczestników. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ok. 120 załóg motocykli, samochodów osobowych i ciężarowych. Liczymy, że tym razem padnie kolejny rekord.


reklama


PROGRAM  5. LEGENDY STARa

Sobota, 31.08

8:30 – 9:30 - rejestracja uczestników w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach; wjazd od ul. Wielkopiecowej, wejście piesze od ul. Marszałka Piłsudskiego 95

10:00 – otwarcie zlotu,

10:15 - start I etapu do Wąchocka – przejazd wg mapy - na parking przy Pomniku Sołtysa :-)

    konkurs „superretro” o nagrodę Burmistrza Wąchocka (na najstarszy pojazd) w kategoriach: ciężarówki, samochody osobowe i motocykle.

12:30 - start II etapu do mety pod siedzibą Starostwa Powiatowego w Starachowicach wg mapy

13:30 - parking przed Starostwem

    próba „wolnej jazdy” w kategoriach: ciężarówki, samochody osobowe i motocykle z podziałem na pojazdy z dawnych „KDL” (kraje tzw. demokracji ludowej) i pojazdy z pozostałej części świata. -prezentacja pojazdów,
    konkurs wiedzy o motoryzacji,
    konkurs elegancji na najbardziej elegancki pojazd ze stylowo dopasowaną załogą - w kat. ciężarówki, samochody osobowe i motocykle,

        /możliwość nabycia posiłku z kuchni polowej przy zabytkowym Starze /

16:00 – Konferencja w Hali Lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki

    Seminarium: Pojazdy z misją
    Wieczór wspomnień: „Ryszard Mikurda – Legenda Świętokrzyskiej Motoryzacji”

18:30/19:00 – impreza towarzysząca: VIII Blues pod Piecem – festiwal bluesowy na terenie Muzeum z udziałem m.in. Martyny Jakubowicz,  na placu muzealnym piknik, ognisko, grill.
/Noclegi uczestników we własnym zakresie – dla uczestników zlotu zarezerwowaliśmy hostel Klubu Strzeleckiego Świt w Starachowicach/

Niedziela, 01.09

10:00 – przejazd do m. Mirzec,

    prezentacja pojazdów na parkingu centralnym w Mircu
    próba czasowa (0,9 km) o puchar Wójta Mirca w kategoriach: ciężarówki, samochody osobowe i motocykle z podziałem na pojazdy z dawnych „KDL” (kraje tzw.demokracji ludowej) i pojazdy z pozostałej części świata.

12:30 – wyjazd do Starachowic,

13:00 – parking CH Galardia

    konkursy sprawnościowe: slalom, hamowanie,
    prezentacja pojazdów,
    dekoracja zwycięzców konkursów.

15:00 - zakończenie Zlotu.

Źródło: Powiat starachowicki

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media