fbpx

Certyfikat Bezpieczne Gospodarstwo dla Mateusza Lecha (zdjęcia)

Mateusz Lech, właściciel gospodarstwa specjalizującego się w hodowli kurcząt w Mircu-Podborkach otrzymał Certyfikat Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2019.

Certyfikat wręczyli Stanisław Golmento, główny specjalista okręgowego Inspektoratu Pracy Państwowej Inspekcji Pracy w Kielcach oraz Agnieszka Buras, kierownik Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w Starachowicach. Mateusz Lech wraz z tatą Czesławem gratulacje odebrali także od wójta gminy Mirzec Mirosława Seweryn oraz Jana Zawiszy, przewodniczącego Rady Gminy w Mircu. Wraz listem gratulacyjnym Mateusz Lech otrzymał także nagrody rzeczowe.

Gospodarstwo specjalizujące się w hodowli kurcząt Mateusz Lech przejął od ojca, Czesława. Ten z kolei prowadził hodowlę w kurnikach pobudowanych jeszcze przez swojego ojca, Stanisława. Obecnie gospodarstwo specjalizuje się w hodowli piskląt jednodniowych do ósmego tygodnia życia. W ofercie są także pisklaki innych gatunków drobiu. Większość piskląt trafia do detalicznych odbiorów z okolicy. Dodatkową atrakcją dla kupujących jest wystawa sprzętu niegdyś użytkowanego w rolnictwie i pracach w gospodarstwie rolnym.


reklama


Źródło: Gmina Mirzec

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media