fbpx

Polecamy

Nowy dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach Sławomir Nojek

Nowy dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach Sławomir Nojek Nowy dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach Sławomir Nojek

W środę po raz drugi zebrała się komisja konkursowa która miała wyłonić nowego dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach. Do konkursu na wolne stanowisko urzędnicze wpłynęło 11 ofert.

W wyniku zakończenia procedury naboru komisja rekrutacyjna zdecydowała o wyborze p. Sławomira Nojka który spełnił wymagania stawiane jako obligatoryjne. Wykazał się dobrą znajomością przepisów i zagadnień określonych w ogłoszeniu o naborze.


reklama


Sławomir Nojek lat 46. Urodził się w Starachowicach. Tutaj też uczęszczał do szkoły podstawowej i średniej. W roku 1991 wybrał swoją drogę życiową jako żołnierz. Służył w Wojsku Polskim 20 lat jako żołnierz zawodowy logistyki. Od 10 lat mieszka w Szydłowcu, był Radnym Rady Powiatu Szydłowieckiego poprzedniej kadencji. Pan Sławomir od wielu lat aktywnie uczestniczy w działalności organizacji społecznych, utrzymując stały kontakt z mieszkańcami. Obecnie jest słuchaczem studiów podyplomowych Master of Business Administration na Wydziale Zarządzania Politechniki Lubelskiej.

Żonaty, szczęśliwy tata – Rafała i Julii. Lubi sporty zespołowe i rodzinne wędrówki górskie. Od wielu lat jest zafascynowany rozwojem Starachowic, gdzie często przebywa u rodziny i znajomych. Lubi sport i cieszy się gdy młodzież spędza czas na boisku, a nie przed monitorem.

– Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starachowicach to nie tylko administrowanie obiektów, to czynny udział w życiu sportowym i rekreacyjnym miasta. Dziś w Starachowicach nie ma problemu z aktywnością dzieci i młodzieży, co pokazują statystyki, ilość działających klubów i stowarzyszeń, liczba trenujących w nich dzieci i młodzieży jak również olbrzymie obłożenie obiektów sportowych podczas realizacji przez nie zajęć i treningów. Cieszy również aktywność seniorów. Edukacja i aktywizacja społeczności lokalnej oraz wspieranie działalności klubów i organizacji sportowych to będzie moje zadanie. Współpraca z organizacjami pozarządowymi i instytucjami na terenie Miasta w realizacji wspólnych celów. Uważam że, Starachowice to miasto z potencjałem. Ma świetne władze lokalne, które kładą nacisk na rozwój sportu i rekreacji. Liczę na to, że uda się stworzyć taką ofertę gdzie zostaną zaspokojone oczekiwania władz i mieszkańców Starachowic. Wiąże się to z wytężoną pracą, odpowiednim zarządzaniem obiektami oraz dobrą współpracą z kadrą. Chciałbym, podjąć szereg działań, aby MOSiR stał się bardziej zauważalny w przedstawianiu mieszkańcom swojej oferty. Tworzenie nowych ofert sportowych i rekreacyjnych dostosowanych dla różnych odbiorców, tworzenie i aranżacja nowych przestrzeni do uprawiania sportu amatorskiego i wyczynowego, wzmacnianie roli oraz wizerunku obiektów MOSiR jako instytucji kultury i fizycznej sportu i rekreacji, udostępnianie obiektów ośrodka na potrzeby partnerstw społecznych i lokalnego oraz ponadlokalnego współdziałania, poprawa poziomu efektywności energetycznej obiektów MOSiR, przeciwdziałanie procesom wykluczenia i marginalizacji społecznej, integracja i aktywizacja mieszkańców oraz zwiększenie stopnia ich udziału w życiu miasta. Ważnym aspektem, będzie dla mnie rola rehabilitacji i profilaktyki zdrowotnej mieszkańców Starachowic. Dbałość o estetykę i porządek elementów wyposażenia obiektów. BHP dla korzystających z obiektów i pracowników to dla mnie podstawa. Potrzebą sprawnego funkcjonowania jest nowoczesne zarządzanie organizacją, budowanie partnerstwa lokalnego oraz pozyskiwanie środków finansowych ze źródeł innych niż samorządowe. Z wielką uwagą będę słuchał państwa opinii i sugestii na temat rozwoju sportu i rekreacji w Starachowicach - mówi Sławomir Nojek.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media