fbpx

ZEC publikuje raport oceny oddziaływania na środowisko oraz decyzję środowiskową dotyczącą "Instalacji odzysku energii w Starachowicach"

W piątek na stronie internetowej ZEC Starachowice został opublikowany raport oraz decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dot. przedsięwzięcia pod nazwą „Instalacja odzysku energii w Starachowicach ”.

W komunikacie czytamy, że projekt ma przyczynić się do osiągnięcia polskich i europejskich standardów oraz norm ochrony środowiska dotyczących gospodarki odpadami. Ich realizacja umożliwi osiągnięcie poprawy stanu środowiska, poziomów odzysku i progu ilości odpadów dopuszczanych do składowania zgodnie z krajowymi i międzynarodowymi standardami.

Realizacja projektu będzie stanowiła modelowy przykład częściowej „samowystarczalności „energetycznej regionu” na bazie wykorzystania energii z odpadów produkowanych i wykorzystywanych energetycznie w jednym regionie, zgodnie z odpowiednimi przepisami krajowymi i unijnymi dla sektora gospodarowania odpadami komunalnymi, co ograniczy negatywny wpływ na zdrowie ludzi i ryzyka zanieczyszczenia środowiska.


reklama


Po zrealizowaniu projektu oczekuje się następujących wymiernych korzyści:

- wykorzystanie całego potencjału energii z odpadów do produkcji ciepła i energii elektrycznej w wysokosprawnej kogeneracji zgodnie z Dyrektywą 2004/8/2004 UE w sprawie wspierania kogeneracji oraz Dyrektywą 27/2012 UE o efektywności energetycznej z 2012 r.

- zastąpienie 45% produkcji ciepła w kotłach węglowych produkcją ciepła z odpadów i zmniejszenie zużycia węgla oraz emisji CO2

- poprawa efektywności energetycznej sieci ciepłowniczej w Starachowicach i możliwość przyłączenia się nowych odbiorców przy zachowaniu norm określonych wymaganych w prawie budowlanym

- zagospodarowanie przetworzonych odpadów komunalnych o znacznej wartości kalorycznej, których składowanie jest prawnie zabronione.

PLIKI DO POBRANIA

Raport oceny oddziaływania na środowisko

Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media