fbpx

Polecamy

Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Policjanci ujawnili 5 wykroczeń

Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Policjanci ujawnili 5 wykroczeń Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Policjanci ujawnili 5 wykroczeń

W czwartek na terenie powiatu starachowickiego policjanci przeprowadzili wzmożone działania, w których szczególną uwagę zwracali na niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są piesi i rowerzyści. Cyklicznie prowadzona akcja ma za zadanie zmniejszanie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów.


reklama


Podczas działań policjanci ujawnili 5 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy kierującym pojazdami mechanicznymi o zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych oraz o stosowanie się do przepisu Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym, który zobowiązuje do zachowania bezpiecznej odległości, nie mniejszej niż 1 metr w czasie wyprzedzania rowerzysty.

Apelujemy do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że tylko prawidłowe zachowania pomagają w poprawie bezpieczeństwa na drodze.

ak / pk / kpp

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media