fbpx

Polecamy

Ujęcie obywatelskie złodzieja

Ujęcie obywatelskie złodzieja Ujęcie obywatelskie złodzieja

Wczoraj po południu do jednego z domów w Starachowicach wszedł mężczyzna i ukradł z torebki portfel z dokumentami i pieniędzmi. Szybko został ujęty przez 61-letnią kobietę i 33-letniego mężczyznę. Przekazanemu w ręce Policji mężczyźnie grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po godzinie 13:00 do jednego z domów w Starachowicach wszedł mężczyzna i ukradł z torebki portfel. Wszystko to działo się w czasie obecności 61-letniej właścicielki. Kobieta usłyszała tylko dźwięk zamykających się drzwi, wiec wyszła na zewnątrz, żeby sprawdzić co się dzieje. Wtedy zauważyła mężczyznę, który powiedział jej, że pomylił posesje. Kobieta wróciła do swojego mieszkania. Po chwili zorientowała się, że w torebce nie ma swojego portfela.


reklama


Właścicielka znów wybiegła na ulicę za mężczyzną, z którym przed chwilą rozmawiała. Poprosiła przypadkowego przechodnia o pomoc. 33-latek i 61-letnia kobieta zauważyli i zatrzymali jej rówieśnika – 61-letniego mężczyznę, u którego znaleźli skradziony portfel. Następnie poinformowali Policję, która zatrzymała mężczyznę, mieszkańca gminy Brody. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Za kradzież grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do właścicieli mieszkań i domów o zamykanie drzwi nawet wtedy, gdy jesteśmy w środku. Zajęci codziennymi domowymi obowiązkami możemy być okradani nie zdając sobie z tego sprawy. Nie otwierajmy drzwi do klatki schodowej osobom, które wzbudzają nasze podejrzenie, upewnijmy się czy rzeczywiści mamy do czynienia z listonoszem, kurierem lub pracownikiem spółdzielni. Jedno pytanie może odstraszyć potencjalnego sprawcę.

pk / kpp

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media