fbpx

Polecamy

Czas kolejnej MANii Biegania

Czas kolejnej MANii Biegania Czas kolejnej MANii Biegania

Rozpoczynamy odliczanie do kolejnej edycji MANii Biegania. Już 22 września odbędzie się ósma edycja imprezy biegowej organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, gdzie partnerem głównym jest firma MAN Bus Sp. z o.o. Zachęcamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa !

Przemysław Szymanowski wygrał bieg główny na dystansie 6 kilometrów podczas niedzielnego charytatywnego Biegu z Pomocą 4 – Dla Antosia. Tak rozpoczął się biegowy wrzesień w Starachowicach.

W tym miesiącu czeka nas jednak jeszcze więcej sportowych emocji. Już 22 września ulicami naszego miasta przebiegną uczestnicy kolejnej edycji MANii Biegania. Tegoroczna edycja będzie już ósmą edycją popularnej imprezy biegowej w Starachowicach. Zawodnicy pobiegną dobrze znaną im trasą i zapewne jak zwykle nie zabraknie sportowych emocji. plakat MANIA BIEGANIA

Tak było przed rokiem...

Michał Wojciechowski z Tarnobrzega wygrał bieg główny siódmej edycji MANii Biegania. Trzeci był triumfator sprzed roku - Dawid Kubiec. Wśrod pań najlepsza była starachowicka triathlonistka Maria Pytel. Starachowicka impreza biegowa kolejny raz spotkała się ze sporym zainteresowaniem ze strony miłośników zdrowego stylu życia.

Na starcie tegorocznej odsłony biegu głównego na dystansie 8 kilometrów stanęło ponad 250 zawodników i zawodniczek. Dokładnie w południe na linii startu biegu, zlokalizowanej w okolicach Placu pod Skałkami, ustawiło się 262 biegaczy z całego kraju i nie tylko.

Od początku rywalizacji w biegu głównym na ucieczkę zdecydowała się czwórka zawodników. Kubiec, Szymanowski, Czarnecki i Wojciechowski to zawodnicy, którzy w tym dniu czuli się mocni. Swoją moc potwierdzali na kolejnych kilometrach starachowickiej trasy.


reklama


Na drugim okrążeniu (bieg główny to dwie rundy po 4 km) ucieczka rozbiła się na dwie grupki. Czarnecki oraz Wojciechowski skutecznie „oderwali się” od starachowickich biegaczy i postanowili między siebie podzielić walkę o triumf w siódmej edycji.

Bieg wygrał ostatecznie Michał Wojciechowski. Zawodnik z Tarnobrzega uzyskał na mecie czas 25 minut i 35 sekund. Drugi na mecie Rafał Czarnecki z Bliżyna stracił do zwycięzcy 24 sekundy. Trzecie miejsce na podium wywalczył Dawid Kubiec. Starachowiczanin przegrał walkę o drugi stopień podium o 9 sekund. Czas Dawida zmierzony na mecie – 26.08 – był rezultatem słabszym od ubiegłorocznego osiągnięcia o blisko minutę. Czwarty był Przemysław Szymanowski uzyskując czas 26.11.

W klasyfikacji pań najlepsza okazała się starachowicka triathlonistka Maria Pytel. Żona Przemka Szymanowskiego uzyskała na mecie czas 31 minut i 15 sekund. Pytel o 5 sekund wygrała z drugą wśród pań Natalią Grzegorczyk z Opoczna. Trzecia była Lidia Czarnecka z Bliżyna.

Poza rywalizacją w biegu głównym emocjonowaliśmy się również walką o zwycięstwo pracowników firmy MAN. Partner główny starachowickiej imprezy jak zwykle pamiętał o swoich pracownikach tworząc dla nich dwie kategorie.

Bieg na 8 kilometrów MAN-a wygrał Damian Kutera z Dąbrowy – czas 27.16. Drugi był Sławomir Olchowik, a na najniższy stopień podium zasłużył Sebastian Skuza.

Część pracowników firmy rywalizowała na dystansie 4 kilometrów. Tu najlepszy był Piotr Sztandera. Pozostałe miejsca na podium zajęli Robert Gładyś oraz Piotr Kępiński.

Poza rywalizacją „dorosłych” nie brakowało również rywalizacji dzieci i młodzieży na dystansach od 200 do 600 metrów. W tych kategoriach emocji nie brakowało, a najmłodsi adepci „królowej sportu” mogli liczyć na głośny doping rodziców oraz swoich kolegów. Nad sprawnym przebiegiem tej rywalizacji czuwało Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice.

W rywalizacji dzieci i młodzieży dobrze spisywali się zawodnicy KLKS Juventa Kobex Starachowice oraz Ludowego Klubu Biegacza Rudnik. W gronie triumfatorów tych biegów znaleźli się między innymi Maja Peryt, Wiktoria Smalec oraz Anna Jędrzejewska.

Czas na kolejną edycję

W tym roku biuro zawodów oraz linia start/mety zostanie zlokalizowana tradycyjnie w tym samym miejscu. Dobrze znany uczestnikom „MANii Biegania” Plac pod Skałkami od wczesnych godzin porannych będzie miejscem rozmów o sportowym trybie życia, czasem rozgrzewki i wreszcie miejscem rywalizacji sportowej oraz dekoracji najlepszych.

22 września 2019r. ( niedziela )

Starachowice; ul. Armii Krajowej (Plac Pod Skałkami)

godz. 9.00 otwarcie biura zawodów, przyjmowanie zgłoszeń do biegu głównego i biegu dzieci godz. 11.30 otwarcie zawodów,

godz. 11.50 rozgrzewka

godz. 12.00 start biegu głównego,

godz. 13.00 start biegów dla dzieci

godz. 13.30 uroczyste wręczenie nagród w biegu głównym i biegach dzieci

TRASA BIEGU

Bieg Główny

dystans: 8 km ( 2 pętle po 4 km )

trasa zabezpieczona i oznaczona

nawierzchnia: 100% asfaltowa

limit czasu 75min

Biegi dla dzieci

200m – w kategorii wiekowej 5-8 lat

400m – w kategorii wiekowej 9-11 lat

600m – w kategorii wiekowej 12-15 lat

Źródło: UM Starachowice

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media