fbpx

Polecamy

Nowy rok, nowa siedziba, nowe możliwości (zdjęcia)

2 września 2019 r. rozpoczęliśmy nowy rozdział w historii III Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach. Szkoła działa już w nowej siedzibie, na osiedlu Południe w Starachowicach, co jest zasługą dobrej współpracy pomiędzy Powiatem i Miastem.

2 września br. w Szkole Podstawowej nr 13 w Starachowicach odbyła się miejsko – powiatowa inauguracja roku szkolnego 2019/2020 z udziałem uczniów oraz nauczycieli gminnych i powiatowych placówek. Starosta Piotr Babicki podkreślał wyjątkowość tego wydarzenia, zwłaszcza dla społeczności III Liceum Ogólnokształcącego, która od poniedziałku funkcjonuje już w nowej siedzibie, w budynku po dawnym Gimnazjum nr 4 na osiedlu południe w Starachowicach. W ciągu kliku miesięcy przy wsparciu finansowym powiatu, został zaadoptowany on do potrzeb liceum. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie dobra współpraca pomiędzy Powiatem i Miastem, o czym przypomniał starosta

- To historyczny dzień, także dla mieszkańców Osiedla Południe. Otwieramy dziś bowiem pierwszą szkołę ponadpodstawową w tej części miasta. Dla mnie, jako starosty, ale także mieszkańca tego osiedla, to powód do dumy. Jestem bardzo zadowolony, że udało się nam zrealizować ten pomysł – mówił starosta Piotr Babicki, nie kryjąc swojego zadowolenia z przeprowadzonego naboru.

- Dzięki nowym, lepszym warunkom lokalowym, mogliśmy uruchomić w tym roku szkolnym w III LO, aż cztery klasy pierwsze. Nie byłoby to możliwe, gdyby placówka mieściła się nadal przy ulicy Glinianej. Jest to kolejny argument przemawiający za tym, że przeniesienie jej do nowej siedziby, było dobrą decyzją – mówił P. Babicki.

Korzystając z okazji złożył życzenia uczniom oraz nauczycielom na okoliczność rozpoczynającego się roku szkolnego.

- Głęboko wierzę, że będzie on dobry – mówił starosta. Wręczył także awanse piątce nauczycieli pracujących w jednostkach prowadzonych przez powiat. W uroczystości wzięli też udział: przewodnicząca Rady Powiatu Bożena Wrona i Członek Zarządu Powiatu Jerzy Materek.


reklama


Źródło: Powiat starachowicki

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media